Anasayfa / ANALİZ / Aydın Doğan’ın beslediği paralel muhabire bir de ödül verdiler!
arda3

Aydın Doğan’ın beslediği paralel muhabire bir de ödül verdiler!

Gülen örgütünün “7 Şubat ihaneti”nin medya ayağında yer alan Hürriyet’in paralel muhabiri Arda Akın’a bir de ödül verildi.


MEDYAGUNDEM.COM- Türkiye’de paralel terör örgütünün düğmeye bastığı ve seçilmiş sivil iktidara elindeki polis ve yargı gücüyle darbeye kalkıştığı tarihtir 7 Şubat 2012.

O gün “paralel ihanet”in fitili Hürriyet gazetesinin internet sitesinde akşam saatlerinde girilen bir haberle ateşlendi!

7 Şubat 2012 Salı günü akşam saatlerinde hurriyet.com.tr tarihe 7 Şubat olarak geçen “ihanetin” haberini duyurdu. Haberde imzası olan isimse Arda Akın’dı. Haber Hakan Fidan’ın gözaltına alınması için harekete geçen paralel polis şefleri tarafından Hürriyet’teki “gözde elemanları” olan Arda Akın’a servis edildi.

İstanbul’da görevli Özel Yetkili Savcı Sadrettin Sarıkaya’nın MİT Müsteşarı Hakan Fidan da dahil olmak üzere  5 MİT’çiyi “şüpheli” sıfatıyla ifadelerini alacağını duyurdu.

Haberde imzası olan isimse Arda Akın isimli bir muhabirdi. O güne kadar adı duyulmayan Akın, Enis Berberoğlu döneminde Hürriyet’e transfer edilmişti. Yerel bir muhabirken Hürriyet’te “haber müdürü” olarak taltif edilmiş, İstanbul Emniyeti’ndeki paralel polis şeflerinin “gözde elemanı” olarak sahneye girmişti.

“7 Şubat ihaneti”nin medya ayağında yer alan Arda Akın’ın paralel örgütle ilişkisinin altını çizmeye gerek yok, Hürriyet’te yıllarca çalışıp da sadece iki haberle varlığını sürdürebilmek bir gazeteci için güçlü bağlantılar gerektirir. Arda Akın da paralel örgütle güçlü bağlantısı nedeniyle Hürriyet’te çalışıyor.

İşte o paralel muhabire bir de ödül verilmiş.

Hürriyet’in bugün birinci sayfasından duyurmayı ihmal etmediği habere göre,  Reza Zarrab’ın eski bakan Zafer Çağlayan’a gönderdiği 700 bin TL’lik saatin vergi cezası makbuzunu bularak yazdığı “İşte belgesi” başlıklı haberiyle Çetin Emeç Gazetecilik Ödülü’ne layık görülmüş Arda Akın. Dün de düzenlenen törenle ödülünü almış.

arda2

Hürriyet’te bugüne kadar paralel örgüt desteğiyle iki haber yapıp, bir de ödül verilen Arda Akın’ın Aydın Doğan tarafından diğer paralel örgüt elemanı Bülent Mumay gibi korunup kollanması, Doğan medyasının Glülen örgütünün nasıl bir operasyon alanına döndüğünün en iyi göstergesi.

dogan4

MEDYAGUNDEM

Cinayet azmettiricisi Hürriyet!

Hürriyet gazetesi ve Doğan Haber Ajansı’nın günlerdir Suriyeli mültecileri hedef gösteren yayınları, barbarca bir cinayetle …

hur2

Hürriyet’in Suriyeliler provokasyonu vahşeti getirdi

Türkiye bugün Sakarya’da yaşanan bir vahşete uyandı. Suriyeli hamile kadın, tecavüze uğradıktan sonra 10 aylık …

dogan

Vahşetin ortağı Doğan medyası

Sakarya’da 20 yaşındaki 9 aylık hamile Emani Al Rahmun’u kaçırıp tecavüz ettikten sonra vahşice katleden …

1 Yorum yapıldı

  1. aslan parçası

    rodos toplantısında alınan bir karardır kesin! kokusu çıkacak bekleyin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir