Anasayfa / GENEL / Başbakan’ın cemaate 2 şartı!
huseyin-yayman7

Başbakan’ın cemaate 2 şartı!

MEDYAGUNDEM.COM- Vatan gazetesi yazarı Hüseyin Yayman bugün köşesine dün Dolmabahçe’de Başbakan Erdoğan’la buluşan isimlerden biri olarak izlenimlerini yazdı. Yayman’ın yazısında çok önemli bir detaylar vardı. O da cemaatin müzakere talebine Erdoğan’ın verdiği yanıt…

Erdoğan’ın cemaatten gelen “müzakere-diyalog” talebine iki şartla yaklaşmış. Yayman şöyle yazdı:

“Toplantının en flaş açıklaması Başbakanın ‘cemaatten gelen ıslak imzalı müzakere metni’ ifadesi oldu. Erdoğan bu konuda çok açık konuştu. Islak imzalı metnin yakında geldiğini belirtti. Cemaatin ‘dersaneler ve atamalar’ konusu başta olmak üzere bir ‘müzakere-diyalog’ talebi olduğunu buna hayır demediklerini dile getirdi. Ancak bunun olabilmesi için iki şartlarının olduğunu belirtti. Öncelikle ‘medya üzerinden yürütülen operasyonların sonlandırılmasını ikinci olarak ise ‘paralel yapıdan geri atmayacaklarını’ koşulunu söyledi.

Cemaat tabanı ile parti tabanının örtüştüğünü ifade eden Erdoğan, ‘hukukun dışına çıkmayacaklarını, dersanelere veya evlere baskın yapılacağı şeklinde tezviratlar yapıldığını kendilerinin asla böyle bir yola sapmayacakalarının altını çizdi. Hukuk devletinden böyle şeylerin olmayacağını ifade etti.”

BAYKAL’A KOMPLO PARALEL DEVLET İŞİ İMASI

Yayman Baykal’a ve MHP’ye yönelik kaset komplosunda da Başbakan’ın paralel yapıyı işaret ettiğini şöyle yazdı:

“Sorulan bir soru karşısında Erdoğan, CHP Lideri Baykal ve MHP’ye de ‘kasetler üzerinden operasyon yapıldığını’ bunların ‘paralel yapı’ tarafından gerçekleştirildiğini ima etti. Japonya-Singapur dönüşü Erdoğan, Baykal buluşması gerçekleşirse süpriz olamayacaktır.”

BUNDAN SONRA NELER OLACAK?

Yayman bundan sonra olacaklara dair de şunları yazdı:

“Başbakan Erdoğan’ın cemaati yok etmek, sıfırlamak gibi bir niyetinin olmadığı anlaşılıyor. Bununla birlikte paralel yapının üzerine sonuna kadar gidileceğinin altını çizildi. Başbakan bunu ‘emniyet ve yargıdaki hiyerarşi dışına çıkan yapı’ olarak niteledi. Bu tanım 27 Mayıs darbesini çağrıştıran bir ifade.

Hükümetin krizden çıkış yolu olarak milleti gördüğünü Dolmabahçe toplantısında birkez daha anlaşıldı. Yaşanan operasyonun arkasında Türkiye’nin ‘istikrarına-istikbaline-istiklaline’ yönelik bir amacın olduğunun altı çizildi. Dört saatlik konuşmalardan uzak doğu dönüşü yeni gelişmelerin ortaya çıkacağının izlenimi edindim. Bekleyip, görmek gerekecek…”

YAYMAN’IN YAZISI İÇİN TIKLAYIN

MEDYAGUNDEM

soner-enis

FETÖ’nün Hürriyet ve CHP imamı!

Soner Yalçın Sözcü gazetesinde “Cemaat’in CHP imamı” başlıklı yazısıyla CHP milletvekili Enis Berberoğlu’nun FETÖ bağlantısını …

ilker4

Askeri darbe iyi bir şey öyle mi İlker Bey?

CNN TÜRK’te Tarafsız Bölge programında Ahmet Hakan’ın programına konuk olan 26. Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, …

ilker

FETÖ ile Erdoğan tek başına mücadele etti

26. Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Gülen Örgütü ile 2012-2016 arasında tek başına mücadele …

1 Yorum yapıldı

  1. Basbakan yine cok yufka yurekli davraniyor. Merhametten maraz doguyor dedikleri bu olsa gerek. Beni arkadan hancerleyen bir grupla ne gibi muzakerem olabilir ki?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir