Anasayfa / GENEL / Başbakan’dan Suriyeli kardeşlerimize ayetli mesaj
basbakan-reyhanli5

Başbakan’dan Suriyeli kardeşlerimize ayetli mesaj

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 51 kişinin hayatını kaybettiği Reyhanlı saldırısı sonrası ilk kez bölgeye gitti. Vatandaşlara seslenen Başbakan, “51 şehide Allah’tan rahmet diliyorum” diyerek sözlerine başladı.

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

“SURİYE’DEN GELENLER KARDEŞİMİZDİR”

Özellikle Reyhanlı’daki kardeşlerime şunu hatırlatmak istiyorum. Bu millet tarihi itibariyle mazlumlara hep kapısını açmıştır. Mazlumlar karşısında ensarlık görevini yapmıştır. Suriye’de Esed’in zulmünden kaçan kardeşlerimiz, buraya ölüm endişesi ile geldiler. Suriye’den gelenler bizim kardeşimizdir. Bize inandıkları için buradalar. Onları buradan kovmak isteyenlere asla itibar etmeyin. Suriye’deki diktatörlük sona erdiği gün, bu kardeşlerimiz evlerine dönecekler.

Biz Türkiye’de halkın iradesi ile iktidar olduk. Ama onlar babadan devralmak suretiyle iktidara sahip oldular.

“İNŞALLAH MUHALİFLER DİKTATÖRÜ İNDİRECEK”

Kardeşlerim şimdi bizim, Reyhanlılar olarak sizden bir isteğimiz var. Birliğinizin, kardeşliğinizin devamını istiyorum. Türkiye güçlü ülkedir, bu günler gelip geçer ve geçecektir. İnşallah en kısa zamanda, Suriye’deki muhalif güçler bu diktatörü indirecekler. Bu yakındır. Suriye’deki kardeşlerime sesleniyorum: Nasrun minallâhi ve fethun garîb (Allah’ın yardımı ve fethi yakındır).

“HATAY BÜYÜKŞEHİR OLACAK”

Hatay büyükşehir oluyor. Bu ilçeler kenarda köşede kalmış ilçeler olmayacak. Tam aksine bunlar büyükşehrin bir ilçesi olacaklar ve Reyhanlı bundan nasibini en güzel şekilde alacak. İşsizlere iş desteği verilecek. Alt ve üst yapı olarak her türlü imkandan yararlanacaksınız. Tekrar tekrar, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum ve sizleri Allah’a emanet ediyorum.

“MUHALİFLERE AYETLE SESLENDİ”

* Başbakan Erdoğan Reyhanlı’da yaptığı konuşmada muhaliflere SAFF suresinin 13. ayetinden bir kısmı ile mesaj gönderdi. Erdoğan Nasrun minallâhi ve fethun garîb dedi. (Allah’ın yardımı ve fethi yakındır).

MEDYAGUNDEM

reyhanli1

Reyhanlı’daki terörden de FETÖ çıktı

MİT tırlarını durduran ve FETÖ’nün şifreli haberleşme ağı “ByLock”u kullandığı tespit edilen eski Cumhuriyet Savcısı …

reyhanli

Reyhanlı’nın faili FETÖ çıktı

MİT TIR’ları kumpasının başrolündeki savcı Şişman’ın, Reyhanlı istihbaratını dikkate almadığını belirten İstanbul Başsavcı Vekili Fidan …

reyhanli

Reyhanlı’da MİT uyardı Emniyet uyudu!

SABAH Başbakanlık Teftiş Kurulu’nun tamamladığı Reyhanlı raporu’nu açıklıyor: Bombalı araç karakol yakınına park etti. MİT …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir