Anasayfa / GENEL / Başbakan Erdoğan’a Alman tezgahı
aksam

Başbakan Erdoğan’a Alman tezgahı

Başbakan’ın Köln’de düzenleyeceği miting öncesi ilginç bir buluşma gerçekleşti. Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu Başkanı, Alman Cumhurbaşkanı Gauck’a “Erdoğan’ı en sert şekilde protesto edeceklerini” iletti.

Almanya’nın Köln kentindeki 18 bin kişilik Lanxess Arena’da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün düzenleyeceği miting öncesi gerilimi tırmandıran buluşma… Erdoğan’ın ülkeye gelişi öncesi hep bir ağızdan nefret söylemleri ve hakaret içeren yazılar yayımlayan Alman medyasının ardından bazı gruplar da protesto gösterileri için harekete geçti. Alman emniyet yetkililerinin tahrik edici tehlikeli çağrılarla düzenlenen protesto gösterileri ve yürüyüşlerin tamamına izin vermesi dikkat çekti.

KÖLN’Ü DAR EDECEĞİZ 

Protesto gösterisi yapacak olan grupların başında ise Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu geliyor. Federasyona bağlı dernekler günler öncesinden internet sitelerinden sert sözler ve hakaret içeren mesajlarla Başbakan’ın Köln’e gelişini protesto için çağrı yaptı. “Münafık Erdoğan’a Köln’ü dar edeceğiz” şeklinde sloganlarla yapılan çağırıların ardından önceki gün ilginç bir buluşma gerçekleşti. Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu Genel Başkanı Hüseyin Mat, mitingden iki gün önce Cumhurbaşkanı Joachim Gauck ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda bir araya geldi. Ziyaretin ardından bir açıklama yapan Mat, Gauck’un, ülkemizi ziyareti sırasında yaptığı açıklamaların Türkiye’de yaşanan gerçekliği yansıttığını belirterek, “Sayın Gauck’a Türkiye’de yaşanan sorunlarla ilgili göstermiş olduğu hassasiyetten dolayı teşekkür ettim. Kendisine Erdoğan’ı, miting günü sert şekilde protesto edeceğimizi ilettim” dedi.

DÖVİZLER ALMANCA  

Alevi Birlikleri Federasyonu’nun organize ettiği protestolar için Berlin başta olmak üzere Almanya’nın birçok kentinden Köln’e otobüsler kaldırılacağı duyuruldu. Protesto için hazırlanacak dövizlerin daha iyi etki sağlaması için Almanca hazırlanması istendi. Türkiye’deki Aleviler ise kendi üyelerinden katılım olmayacağını açıkladı.  (AKŞAM)

MEDYAGUNDEM

mumcu3

Uğur Mumcu’nun kemikleri sızlıyor!

Bir süre önce vatan haini Can Dündar’ı kabul ederek görüşen Alman Cumhurbaşkanı Gauck, dün de …

can-saray

Alman Sarayı’nın soytarısı!

Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck karşısında el pençe divan duruşla tüm ezikliğini dışa vurdu. Almanya Cumhurbaşkanı …

candundar4

Alman finosu!

Almanya’dan geçici pasaport alan Can Dündar, Almanya Cumhurbaşkanı Gauck karşısında saygıda kusur etmedi. Almanya Cumhurbaşkanı …

1 Yorum yapıldı

  1. Aleviler (ateistler)dernekleri ve Atatürk düsünce dernekleri ile alman rkci(islam ve türkiye düsmanlari) omuz omuza geldiler.Hani Türkiyede hic bir araya gelemeyecek olanlar geldi denir ya!!!Iste öyle birsey.Yillardir Almanyada zulüm yasatanlar,gurbetci cinayetleri isleyen kücük hitlerle ile omuz omuza.saflar netlesiyor.
    Hic kimsenin endisesi olmasin.Basbakan ile kucaklamaya gidenlerin tek hedefi var.Basbakanina sahip ciktigi,milli iradeye sahip ciktigini gösterecektir.Eminim bizlerden yana en ufak bir provakasyonlara yenik düsme imkani yok.Hersey güzel olacak,sabahtan baslayan ara ara yagan yagmura ragmen:-))Dualariniz bizimle olsun…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir