Anasayfa / GENEL / Uğur Mumcu’nun kemikleri sızlıyor!
mumcu3

Uğur Mumcu’nun kemikleri sızlıyor!

Bir süre önce vatan haini Can Dündar’ı kabul ederek görüşen Alman Cumhurbaşkanı Gauck, dün de Cumhuriyet yazarı Özgür Mumcu’yu kabul etti. Babası Uğur Mumcu gerçek bir vatan evladı iken, oğlu Özgür Mumcu babasının kemiklerini sızlatıyor.

Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck, bu yıl Alternatif Nobel ödülüne layık görülen Cumhuriyet gazetesi, Suriyeli Beyaz Kasklılar, Rus insan hakları savunucusu Svetlana Gannuşkina’yı, Bellevue Sarayı’nda kabul etti.

CUMHURİYET ADINA ÖZGÜR MUMCU HAZIR BULUNDU
Kabulde Cumhuriyet gazetesi adına Özgür Mumcu, Suriyeli Beyaz Kasklılar grubundan ise Raed Salih ve Habib Faruk hazır bulundu.

Gauck ve hayat arkadaşı Daniela Schadt, ödül alanlarla, basına kapalı bir görüşme gerçekleştirdi.

omumcu1

“TÜRKİYE’DEKİ GELİŞMELERDEN ENDİŞELİYİM”

Alternatif Nobel Ödülü sahiplerini Bellevue Sarayı’nda ağırlayan Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck, Cumhuriyet gazetesini temsil eden Özgür Mumcu’ya, Türkiye’deki gelişmelerden kaygı duyduğunu söyledi.

Yazar Özgür Mumcu, “Sayın Gauck basın özgürlüğünün kendisi için ne kadar önemli olduğunu anlattı. Genel olarak ilkelerden bahsetti ve Türkiye’de ifade ve basın özgürlüğünün savunulmasının ne kadar önemli olduğunu ifade etti” dedi.

candundar1

Alman Cumhurbaşkanı Dündar’dan sonra Mumcu’yu kabul etti (Alman Cumhurbaşkanı, Can Dündar’ı da ağırlamıştı)

Gauck’un Almanya’daki Türk toplumuna dikkat çekerek, Türkiye’deki olumsuz gelişmelerin Almanya’daki yansımalarından duydukları endişeyi dile getirdiğini belirten Mumcu, “Türkiye’deki gelişmelerin Almanya’ya nasıl bir etkisi olur, bunu öğrenmeye çalışıyorlar. Bir de gidişat ne olacak, nereye varacak bunu anlamaya çalışıyorlar” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE BUNDAN 3-5 SENE SONRA NEREYE GİDER?”
Mumcu şu ayrıntıyı da aktardı:

“Sayın Gauck, ‘Peki nereye gider Türkiye bundan üç sene beş sene sonra?’ gibi bir soru sordu. Ben de Türkiye için üç sene beş senenin çok uzun süreler olduğunu, her şeyin çok hızlı değiştiğini söyledim.”

mumcu3

MEDYAGUNDEM

can1

Teröristten talimat almışlar

MİT TIR’ları kumpası firarisi Can Dündar ile Ahmet Şık’ın Suriye’nin kuzeyinde Türkiye’ye yönelik eylemler yapan …

can-huf1

Vatan haini it, Türkiye’ye baskı yapın diye yalvarıyor!

Hakkında yürütülen soruşturmalar nedeniyle Türkiye’den kaçan Can Dündar, ülkesinin zor duruma girmesi için elinden geleni …

ozgur

Al sana kapak babasının kemiklerini sızlatan Nişantaşı bebesi!

Uğur Mumcu’nun oğlu olan gazeteci Özgür Mumcu, sosyal medya hesabından “Bir lider bin odasında bin …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir