Anasayfa / GENEL / Başbakan: Ağızlarıyla kuş da tutsalar artık bitti o iş!
erdogan2

Başbakan: Ağızlarıyla kuş da tutsalar artık bitti o iş!

’30-35 yıldır paralel yapının hazırlık içinde olduğunu anladık’ diyen Erdoğan, artık o işin bittiğini söyledi. 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 24 TV canlı yayınında Mustafa Karaalioğlu’nun sorularını yanıtladı.

Erdoğan, Gülen Cemaati hakkında en başından beri hüsnü zan beslediklerini, kendilerine güvendiklerini, ancak gelinen noktada gerçek niyetlerin ortaya çıktığını belirtti. Erdoğan, artık “ağızlarıyla kuş da tutsalar bitti o iş” dedi.

İşte Başbakan’ın konuyla ilgili açıklamaları:

30-35 YIL HAZIRLANDILAR

Bu işin 30-35 yıllık bir mazisi var. 30-35 yıl demek ki böyle bir hazırlığı yaptılar. Ve bu hazırlıkla da devletin bazı hassas kurumlarına sızmayı başardılar.

TÜM BUNLAR İYİ Kİ OLDU, DEVLETİ VİRÜSLERDEN TEMİZLEYECEĞİZ

Bu niyet samimi değildi. Art niyetliydi. Bir de ‘biz bu devleti bu yollarla nasıl ele geçireceğiz?’ Bu iyi ki oldu. Dolayısıyla burada bize düşen ciddi manada devleti bir defa bu virüslerden temizlemek. Bunu yapmamız gerekiyor. Atılacak adım budur. Tabi nerelere kadar nüfus ettiği görülmüyor. Önümüze bilgiler akmaya başladı tabi.

ULUSAL GÜVENLİĞİ TEHDİT EDEN BİR UNSUR VAR

Son MGK kurulunda da yaptığımız basın açıklamasında söylediğimiz gibi burada ulusal güvenliği tehdit eden bir unsur var. Bu tehdidi görmezlikten gelemeyiz. O bildiride de ifade edildiği gibi biz burada gerekli olan tedbirleri almak zorundayız. Attığım adımlar bu istikamettedir.

İSTİHBARAT TEŞKİLATINA SIZMIŞLAR

İstihbarat teşkilatına sızmışlar. Sen şimdi devletin bu kurumuna güvenmezsen demek ki sen art niyetli davranıyorsun. Böyle bir şeyle de karşı karşıyasın. Ama eğer ben emniyet istihbaratına güvenemezsem, milli istihbarata güvenemezsem nereye güveneceğim? Bunu ben kurmadım ki. Bunu biz elimizde bulduk ve bununla çalışıyorsunuz. İstediğiniz kadar bu kurumları da denetleyin. Denetlemeye verdiğin kişi de o. O denli bu iş şirazesinden çıkmış. Bunların bir defa 3 tane önemli hasleti var.

Bunlarda takiye var. Bunlarda yalan var. Bunlarda iftira var.

AĞIZLARIYLA KUŞ DA TUTSALAR BİTTİ BU İŞ

Üçünün neticesi fitne var, fesat var. Çok rahat takiye yapıyorlar. Yalan hakeza. Senin çok iyi tanıdığın arkadaşların içerisinde onlar var. Biz onlara yalan söyleyecek insanlar değil. Öyle bakmadık ama şimdi ağzıyla kuş tutsa bitti bu iş.

MEDYAGUNDEM

feto-aglama

FETÖ’ye dünyayı dar ettik

Eylül 2016’daki BM Genel Kurulu görüşmeleri öncesi “FETÖ’ye dünyayı dar edeceğiz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve …

akademisyen

FETÖ’cü sözde akademisyen kovuldu

“Polise askere güvenmeyin. Silahlanın” çağrısı yapan Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Mahmut Nihat Kanbur’un …

feto-clinton

Clinton ile FETÖ’nün bağlantısı

ABD’de önümüzdeki Kasım ayında yapılacak başkan seçimlerinde Demokratların başkan adayı Hillary Clinton’un seçim kampanyaları boyunca …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir