Anasayfa / GENEL / Baronların solcusu gazete “bağımsız” değil “besleme basın” oldu!
birgun-ece

Baronların solcusu gazete “bağımsız” değil “besleme basın” oldu!

Ece Temelkuran yönetiminde “Özgür Basın” sloganı ile farklı bir gazetecilik için yola çıktığı söylenen Bir Gün, 13,5 sayfalık resmi ilan yoğunluğuyla dikkat çekti.

24 SAYFALIK GAZETEDE 13,5 SAYFA İLAN

Çizgisi Bir Gün’den farklı olduğu için sık sık Temelkuran tarafından ‘besleme basın’ olarak adlandırılan gazetelerde bile olmayan resmi ilan Bir Gün’ün sayfalarına dizildi. Toplam 24 sayfadan oluşan Bir Gün’ün tam 13,5 sayfası devletin Basın İlan Kurumu aracılığıyla verdiği reklamlardan oluştu. Gazetenin bugünkü sayısını eline alanlar resmi ilan yoğunluğundan haber/yazar okumaya fırsat bulamadı.

YANDAŞ BASIN DİYE SUÇLAMALAR YAPMIŞTI

Ece Temelkuran, gazetelerin bir bölümünü sürekli hükümete yandaşlık etmekle suçlamış, söz konusu gazetelerin hükümet ve hükümete yakın kaynaklardan aldığı paralarla yayın politikası oluşturduklarını iddia etmişti.

BESLEME BASIMA 13,5 SAYFA RESMİ İLAN

Bilgi ve haber akışının bütünüyle internete taşındığı günümüzde, internet çağının bu kadar geliştiği, haberciliğin farklı bir biçiminin ortaya çıktığı medya dünyasında Basın İlan Kurumu aracılığı ile 13,5 sayfa resmi ilan alınması besleme basın olarak yorum buldu. Öte yandan devletin üç kuruşluk resmi ilanı ile hayatı değişen bir vatandaş bulunmadığı gibi, gazetelerin resmi ilanlarında ‘haber arayan bir okura’ da rastlandığı görülmedi.

MEDYAGUNDEM

ece

SOROSbu çocuklarına bakın!

Referandumun ardından tencere ve tavalarla sokaklara dökülen hayırcıların hayatları Ece Temelkuran’a göre tehlikedeymiş… Her seçimde …

soros1

Soros’un paralı askerleri!

Vatana ihanette sınır tanımayan Can Dündar, hainliğinin maaşını Soros’tan alıyor. İngiltere’nin başkenti Londra’da George Soros’un …

birgun-soros

İçerideki düşman; kızıl Soros ve adamları!

Gezi kalkışması başta olmak üzere içimizdeki düşmanları finanse eden Yahudi George Soros’un yerli versiyonu olan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir