Anasayfa / GENEL / Aydın Doğan’ın hizmet ettiği ihanet projesi
aksam-dogan

Aydın Doğan’ın hizmet ettiği ihanet projesi

ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin hava desteğiyle Tel Abyad’ı ele geçiren PYD’ye günlerdir methiyeler düzen Doğan Grubu, CIA propagandasını Türkiye’ye taşıyor.


ABD’nin Suriye’nin kuzeyinde gerçekleştirmek istediği öne sürülen ‘Kürt Devleti’ projesi gerçeğe dönüşüyor. DAEŞ karşıtı koalisyonun hava saldırılarıyla örgütün elinden Tel Abyad’ı ele geçiren PKK’nın Suriye kolu PYD güçleri, Cezire, Kobani ve Afrin kantonlarını birleştirmeye bir adım daha yaklaştı.

PYD kahramanlaştırılıyor

Irak’ta ve Suriye’de özellikle DAEŞ’ten ele geçirdiği bölgelerde intikam saldırılarına adı karışan PYD güçleri son günlerde kahramanlaştırılıyor. Doğan Medya’ya ait Hürriyet Gazetesi, PYD ve Kürt militanları üzerinde ‘kahraman’ algısı yaratmaya uğraşırken, Türkmenler gazetemize savaşın gerçeklerini anlattı.

YPG ZAFERİ ALGI ÇALIŞMASI

Hürriyet Gazetesi son günlerde attığı manşetlerde, Arap ve Türkmenlere yönelik etnik temizlik ve yaşanan insanlık dramı yerine terör örgütü diyemediği PKK’nın Suriye’deki uzantısı PYD’nin zaferini işliyor. Hürriyet, salı günü ‘IŞİD gitti PYD geldi’ başlığıyla manşet yaptığı haberde “PKK bağlantılı YPG, terör örgütü IŞİD’in Suriye’deki merkezi Rakka yakınındaki Tel Abyad’ı ele geçirdi” diye yazdı. PKK’yı meşrulaştırma amacı taşıyan haberde DAEŞ için kullanılan ‘terör örgütü’ ifadesi PKK ve YPG için kullanılmıyor.

Cumhurbaşkanı: Hayra alamet değil

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuyla ilgili, ”Tel Abyad’da Araplar ile Türkmenlerin hedef alındığı gibi bir hava var. Bölgeden 15 bin Arap ve Türkmen Türkiye tarafına geçti, boşalan yerlere PYD ve PKK yerleştiriliyor. Bu pek hayra alamet değil. Zira bu, sınırımızı tehdit edebilecek bir yapı oluşmasına yol açılması demek. Bu konudaki hassasiyetlerimizi herkes görmeli” ifadelerini kullanmıştı.

(Akşam)

MEDYAGUNDEM

ypg

ABD’den teröristlere yeni isim

Terör örgütü YPG’ye ‘isim değiştirme’ tavsiyesinde bulunduklarını belirten ABD Özel Kuvvetler Komutanı Orgeneral Thomas, YPG’nin …

harita

AA’nın deşifresi Pentagon’u çıldırttı

ABD Savunma Bakanlığı, Anadolu Ajansı’nın Suriye’de konuşlu ABD askerlerinin yerlerini yayınlanmasına tepki gösterdi. Anadolu Ajansı, …

Cinayet azmettiricisi Hürriyet!

Hürriyet gazetesi ve Doğan Haber Ajansı’nın günlerdir Suriyeli mültecileri hedef gösteren yayınları, barbarca bir cinayetle …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir