Anasayfa / GENEL / Aydın Doğan’ın gözdesi iki provokatör!
nevsin-saymaz

Aydın Doğan’ın gözdesi iki provokatör!

Doğan medyası, Sözcü gazetesi, Odatv, sol kemalistler ve Doğan grubunun tetikçileri…. 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk heykelinin tamamen kaldırıldığını yazılarak provokasyona imza attılar. Ancak Rize Belediyesi bir açıklama yayınlayarak, heykelin Cumhuriyet Meydanı’ndan alınıp Rize Valiliği önündeki tören alanına götürüldüğünü kamuoyuna duyurdu. Türkiye’nin geçtiği bu kritik günlerde milli birlik ve beraberliğe darbe vurmak isteyen hainlerin oyunları bir bir deşifre oluyor. Doğan beslemesi iki provokatör İsmail Saymaz ve Nevşin Mengü… Dün attıkları tweetlerle bir yalan üzerinden toplumu kışkırttılar. İsmail Saymaz ve Nevşin Mengü… Sabah solcu kalkıp, öğlen FETÖ’cü, öğleden sonra kemalist, akşam ateist olan operasyon tipleri…

heykel9

nevsin-heykel

Doğan medyası ve Odatv’den heykel provokasyonu

BELEDİYE BAŞKANI KASAP HEYKELİN TAŞINMASIYLA İLGİLİ AÇIKLAMADA BULUNDU

15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı Projesi çerçevesinde Rize Belediyesi tarafından başlatılan inşaat çalışmaları kapsamında meydanda bulunan Atatürk Heykeli’nin Rize Valiliği önüne nakli güvenli bir şekilde sağlandı.

Dün gündüz itibariyle Rize Belediyesi ekiplerince başlatılan Heykelin nakil çalışmaları gece geç saatlere kadar devam etti. Heykel akşam saatlerinde Rize Valiliği önündeki Resmi tören alanına yerleştirildi.

Titizlilikle yürütülen çalışmalar kapsamında Heykelin montalama işlemi ekipler tarafından tamamlanırken, heykelin çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor.

“Söylemler Bizleri Derinden Üzmüştür”

Konu ile ilgili bir yazılı açıklamada bulunan Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, “Bilindiği üzere Rize Belediyesi olarak 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı Projemizin inşaat çalışmaları başlatılmış olup, kazı çalışmalarının devam ettiği alanda bulunan Atatürk Heykelimizin yeni tören alanımız olan Rize Valiliği önüne taşınma işlemi gerçekleştirilmiştir. Heykelin taşınma süreci bazı kesimler tarafından heykel kaldırıldı ve akıbeti belirsiz gibi kamoyuna yansıtılmaya çalışılmıştır.

Fakat yapılan bu çalışmada bundan sonraki resmi törenlerimiz Rize Valiliği önünde yapılacak olması nedeniyle Atatürk Heykeli ekiplerimiz tarafından güvenli bir şekilde yeni tören alanına yerleştirilmiştir. Bu çalışmanın altında farklı nedenler arayarak, konuyu farklı noktalara çekme gayreti içerisinde olan bazı kesimlerin gerek ilimizle gerekse Rizeli vatandaşlarımızla ilgili söylemleri bizleri derinden üzmüştür.

15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı Projesi inşaat çalışmaları kapsamında yapmış olduğumuz bu çalışmanın altında hiçbir suretle farklı düşüncelerin olmadığını kamoyunun takdirine sunuyorum” dedi.

MEDYAGUNDEM

ismail1

Bu ne yalakalık ByLockçu İsmail?

ByLockçu İsmail olarak bilinen ve FETÖ’nün ByLock isimli gizli haberleşme sistemiyle ilgili yargılamaların sulandırılması için …

nevsin-mengu1

Atarlı Nevşin motoru yakmış!

CNN Türk ekranından uzaklaştırılan ve geri dönme hayali son anda darbe yiyen Nevşin Mengü, çok …

bylock

ByLock’u sulandırdıkları mahkemeyle tescillendi

Darbe davalarını sulandırmak için algı operasyonu yapan Hürriyet, SABAH’a açtığı davayı kaybetti. SABAH’ın yazdıkları tescillenmiş …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir