Anasayfa / GENEL / Aydın Doğan’ın Alman ortağından alçak yalan!
bild

Aydın Doğan’ın Alman ortağından alçak yalan!

Olaysız Taksim, gaz yaptı! Aydın Doğan’ın Almanya’daki ortağı olan Bild gazetesi, Türkiye’yi karalamak için düğmeye bastı! Bunun için “Gezi mağduruyum” diyen bir Türk gencinin anlattıklarını yayınladı. Ancak ‘dehşet verici’ ifadeler 2013’e ait çıktı! Doğruluğu da ispatlanmadı…

Gezi Parkı olaylarının üzerinden 1 yıl geçti. Yerlisi yabancısı, 31 Mayıs Cumartesi günü Taksim’e kilitlendi. Sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan “Haydi Gezi’ye” çağrıları verildi! Şarkıcısı, oyuncusu, aktivisti akşamüzeri Taksim’de buluşmak için sözleşti. 140 yabancı gazeteci “Olay çıkacak” diye objektiflerini Gezi Parkı’na çevirdi! Ancak halk gaza gelmedi. Kaos planları suya düştü. Hal böyle olunca yabancı medya fena halde gerildi! Gezi kafalılar, geriye gitti.

DİEKMAN YALAN
Onlardan biri de Aydın Doğan’ın Almanya’daki ortağı olan Bild gazetesiydi. Hürriyet’in eski yayın yönetmeni Ertuğrul Özkök’ün kankası olan Bild’in müdürü Kai Diekman’ın aklına bir fikir geldi. Bild gazetesi, yarı Türk yarı Alman olan Deniz Schmick adlı bir genci dinlemeye karar verdi. 28 yaşındaki Deniz, Gezi olaylarına katıldığını söyledi.

KARA KALEM
Taksim’deki bir restoranda yemek yerken gözaltına alındığını belirtti. “Karanlık bir hücrede bir yatak üzerinde tam 4 gün geçirdim. Yanımda 140 kişi vardı” dedi. Deniz anlattıkça Kai dinledi. Sonra da Deniz’in Gezi ifadelerini Bild’in hem gazetesinde hem de internet sitesinde yayınlamaya karar verdi. Ancak Bild, bildiğiniz yalan haber servis etti! Zira Deniz’in anlattıkları 2013 yılındaki Gezi olaylarına yönelikti. Yani Bild, olaysız geçen Gezi yıldönümünü geçen yılki iddialar üzerinden haberleştirdi. Ancak Bild’in asılsız ve yaban haberine kimse itibar etmedi!

‘İSTENMİYORSUNUZ’
Bu arada Bild gazetesi, Gezi olaylarının yıl dönümünde olası provokasyonlara karşı polisin önlem almasını da eleştirdi. Türk hükümetini ve Başbakan Erdoğan’ı savaşa hazırlanmakla suçladı. Bild’in sitesinde yer alan ve Gezi’nin yıl dönümünde Taksim’deki son durumu bildiren haberde ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için “25 bin polisi savaşa hazırladı” ifadeleri kullanıldı. Bu arada Bild’in attığı başlık, Başbakan Erdoğan’ın Almanya ziyareti öncesindeki “İstenmiyorsunuz” manşetini akla getirdi.

DEVİRMECİLER
Ünlü tarihçi Halil Berktay, Gezi provokatörleriyle ilgili önemli açıklamalar yaptı. Berktay, Gezi’ye katılan grupların, AK Parti’nin yıkılmasıyla Türkiye’nin ödeyeceği bedeli düşünmediklerini söyledi. “Gezi’de, meşru ve demokratik siyaset vicdanı olmayan bir kesim vardı. Ben bunlara devrimci değil devirmeci muhalefet diyorum” dedi.

DENİZ DALGASI
Provokatörler, Gezi için halkı Taksim’e çağırdı. Ancak vatandaş gaza gelmeyince ortaya bol bol fotoğrafı çekilen meydan kaldı. Bundan rahatsız olan Bild ise makine mühendisi olan Deniz adlı gence umut bağladı. Almanya’da bitirme tezi yazan Deniz’in anlattıklarını haber yaptı. Ancak “boş meydanı dolu gibi gösteren bu ifadeler”, geçen yıla aitti! (TAKVİM)

MEDYAGUNDEM

merkel3

BİLDiğin Hitler kafası!

Başından beri Türkiye’ye düşmanlığından rant devşirme derdine düşen Alman siyasetçilerin şimdiki hedefi eylüldeki seçimler…. Uzun …

kk1

Takozlar odası kaos kokusunu aldı!

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nden Gezi ayaklanması öncesinde olduğu gibi üyelerine sözde adalet yürüyüşüne …

banu

2. Gezi diye Batı’daki efendilerine yaltaklanıyor!

Referandum sonrası sokağa çıkan Banu Güven, eylemcilerin Gezi olaylarının yeniden çıkabileceğini düşündüğünü söyledi. 16 Nisan’da …

1 Yorum yapıldı

  1. Almanca bilmeyen biri olarak, bunu nasıl çevirdiğinizi çok merak ediyorum?!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir