Anasayfa / GENEL / Aydın Doğan’a bir şok haber daha!
dogan-spk

Aydın Doğan’a bir şok haber daha!

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Hürriyet Gazetecilik ve Doğan Gazetecilik’in birleşme talebine onay vermedi.


SPK’nın Haftalık Bülteni’nde yer alan açıklamada, “Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.’nin (Hürriyet Gazetecilik), Doğan Gazetecilik A.Ş.’nin aktif ve pasifini bir bütün halinde devralması suretiyle Hürriyet Gazetecilik bünyesinde birleşmesi işlemi için hazırlanan duyuru metnine Kurulumuzca onay verilmesi talebinin, Kurulumuzca ilgili şirketler nezdinde yürütülen incelemenin sonuçlandırılmasını takiben birleşmeye ilişkin yeni bir başvuru yapılması durumunda değerlendirilmek üzere bu aşamada işlemden kaldırılmasına karar verilmiştir” denildi.

Doğan Gazetecilik ve Hürriyet hisseleri sert düştü!

Hürriyet Gazetecilik’in Doğan Gazetecilik’i devralarak birleşme kararının Sermaye Piyasası Kurulu’ndan (SPK) onay alamamasının ardından Doğan Gazetecilik yüzde 9.43, Hürriyet yüzde 4.41 kayıpla açıldı.

Doğan Gazetecilik hisseleri taban fiyat olan 1.92 liraya inerken, Hürriyet hisseleri 0.66 liraya geriledi. SPK’nın dün yayımlanan haftalık bülteninde, “…birleşme işlemi için hazırlanan duyuru metnineKurulumuzca onay verilmesi talebinin, Kurulumuzca ilgili şirketler nezdinde yürütülen incelemenin sonuçlandırılmasını takiben birleşmeye ilişkin yeni bir başvuru yapılması durumunda değerlendirilmek üzere bu aşamada işlemden kaldırılmasına karar verilmiştir” denildi.

MEDYAGUNDEM

dogan-suc

Kapı gibi belgelerle işte üç kağıt; yırtamayacaksın Aydın Doğan!

Yargıtay, kağıt ithalatında paravan şirketlerle devleti dolandırdığı iddiasıyla yargılanan ve beraat eden Doğan’ın 3 davasını …

dogan-borsa

Yatırımcı Aydın Doğan’dan kaçıyor!

Türkiye’nin istikrarını bozmak isteyen her kesimin adeta gönüllü işbirlikçisi haline gelen ve son olarak Cumhurbaşkanı …

dogan-fetos

Aydın Doğan Fetoş’un avukatını tuttu!

8 yıl 9 ay hapis istemiyle yargılanan Aydın Doğan, cezadan kurtulmak için paralelin avukatıyla anlaştı. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir