Anasayfa / GENEL / Yatırımcı Aydın Doğan’dan kaçıyor!
dogan-borsa

Yatırımcı Aydın Doğan’dan kaçıyor!

Türkiye’nin istikrarını bozmak isteyen her kesimin adeta gönüllü işbirlikçisi haline gelen ve son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı yayındaki sözlerini, gazeteciliğin hiçbir ilkesiyle bağdaşmayacak şekilde çarpıtan Hürriyet gazetesini bünyesinde bulunduran Doğan Holding’e borsadaki yatırımcıları da yüzünü döndü.


Doğan Holding’in borsadaki hisse senetleri dün gün içerisinde yüzde 6.12 değer kaybederek 0.46 TL ile son 6.5 yılın en düşük seviyesine geriledi.

ESKİ GÜNLERE ÖZLEM

Doğan Holding ilk seansta yüzde 4.08 ile en fazla düşen hisse senedi oldu. Hürriyet Gazetecilik’in de hisseleri gün içerisinde yüzde 5.5 değer kaybederek 0.52 liraya geriledi. Daha sonra bir miktar toparlayan Doğan Holding hisseleri günü yüzde 2 kayıpla kapattı. Doğan Holding’in piyasa değeri 400, Hürriyet’in değeri ise 98 milyon dolara indi. Türk halkının yarı yarıya fakirleştiği krizin kaymağını yiyen Doğan Holding’in piyasa değeri 2 milyar dolara kadar çıkmıştı. Aynı döneminde Hürriyet’in piyasa değeri ise milyar dolara ulaşmıştı. Türkiye’de istikrarı bozma operasyonunun ilk hamlesinin gerçekleştirildiği Mayıs 2013’ten bu yana Doğan Holding hisselerindeki kayıp yüzde 62 oldu. Bu oyunu farkeden küçük yatırımcılar da grubun hisselerini sattı.

(SABAH)

MEDYAGUNDEM

murat

Aydın Doğan’dan KK’nın FETÖ yürüyüşüne “yazar” hizmeti!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasına PKK, DHKP-C gibi terör örgütlerini alarak FETÖ için yaptığı …

arman6

Ayşe Arman’ı da kov Aydın Doğan!

İrfan Değirmenci’yi siyasi pozisyon aldığı için kovan Aydın Doğan aynı kural ihlali yapan Ayşe Arman’ı …

chp1

Aydın Doğan ve tetikçileri bu habere itibar etmedi!

Star gazetesinde Ahmet Kekeç’in “FETÖ’nün CHP imamı Enis olamaz” başlıklı yazısı şöyle… Şimdi neden sustuğunu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir