Anasayfa / GENEL / Aydın Doğan liseleri kaşıyor
aydin-dogan4

Aydın Doğan liseleri kaşıyor

Desteklediği terör örgütlerinin güvenlik güçlerince düzenlenen operasyonlarla darbe almasıyla Doğan, liseler üzerinden kaos oluşturmaya yöneldi. Provokatif haberler yaparak öğrencileri sokağa dökmeye kalkıştı.


Lise eğitimini yıllar önce tamamlamış mezun olmuş kişilerin, öğrencilerin adına bildiri yayımlayarak provokasyon yapma girişimine başta Aydın Doğan medyası olmak üzere, terör örgütü PKK’ya ait medya organları tam destek verdi. “Liseli provokasyonunu” ilk duyuran gazete de Doğan’ın Posta Gazetesi oldu. “Protesto” başlığıyla servis edilen haberde, birçok çarpıtma yapılarak diğer liselerin de eylem düzenlemesi ve hatta sokaklara dökülmesi çağrısı yapıldı.

lise-dogan2

Hürriyet devreye girdi

Provokatif haberi, Doğan’ın amiral gemisi olarak bilinen Hürriyet Gazetesi sürdürdü. Gazetenin yazarlarından Yalçın Bayer, ‘liselerde gericiliğe geçit vermeyeceğiz’ başlıklı köşe yazısında açıkça provokasyon yaptı. Birçok laboratuara liselerde, laboratuar yerine mescit yapıldığı yalanını ortaya attı. Peş peşe yapılan haberlerle de olaylar tırmandırıldı. Son olarak dün Aydın Doğan’ın tetikçisi Ahmet Hakan sazı eline aldı. O da liselileri kışkırtmak için bir köşe yazısı yazdı.

lise-dogan

Provokasyona ‘isyan’ kılıfı

Bir grup mezun tarafından başlatılan provokasyonu ‘isyan’ olarak niteleyen Ahmet Hakan, yeni bir gezi kalkışmasına niyetlenip günlerdir sokak eylemleri için çağrı yapan liselileri “Özgürlükleri sınırlanıyor, dokunmayın çocukların okullara” diyerek tahrik etmeye çalıştı. Öte yandan provokasyon çağrısına destek veren illegal yapılar da gerçek niyetlerini belli etti. Bildiri yayımlayan okullardan Alsancak Nevvar Salih Tur. Otel. cilik Lisesi’nde örgütlenen DEV-LİS’ten yapılan açıklamada amaçlarının eğitim-öğretim olmadığı açıkça itiraf edildi. “İktidara karşı başlayan direnişi takip ederek direnen tüm liselilerin yanında olacağız. Tüm liselileri sokağa çağırıyoruz” denildi. Aynı örgütün İzmir Namık K. Lisesi kanadından yapılan açıklamasında da “Biz bu isyan dalgasının sokak sokak, meydan meydan yayılmasını istiyoruz” ifadeleri yer aldı.

(GÜNEŞ)

MEDYAGUNDEM

dogan

Vahşetin ortağı Doğan medyası

Sakarya’da 20 yaşındaki 9 aylık hamile Emani Al Rahmun’u kaçırıp tecavüz ettikten sonra vahşice katleden …

murat

Aydın Doğan’dan KK’nın FETÖ yürüyüşüne “yazar” hizmeti!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasına PKK, DHKP-C gibi terör örgütlerini alarak FETÖ için yaptığı …

arman6

Ayşe Arman’ı da kov Aydın Doğan!

İrfan Değirmenci’yi siyasi pozisyon aldığı için kovan Aydın Doğan aynı kural ihlali yapan Ayşe Arman’ı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir