Anasayfa / GENEL / Aydın Doğan kavgaya “Sam Amca”sını çağırdı!
abd3

Aydın Doğan kavgaya “Sam Amca”sını çağırdı!

İstanbul’daki merkez binası önünde iki kez protesto gösterisi yapılan Hürriyet’i, Amerikan Büyükelçi ziyaret etti. Hürriyet de bugün şımarıkça “ağamız ABD” pozlarını boy boy yayınlayıp, dayak yiyen çocuğun babasını çağırması gibi Aydın Doğan da “Sam Amca”sı ABD üzerinden hükümeti tehdit etti.


John Bass Hürriyet’e yaptığı ziyaret kapsamında, Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı ve Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin’le görüştü, geçmiş olsun dileklerini iletti.

BURADA OLMAKTAN ÇOK MUTLUYUM

Yazı işlerini de ziyaret eden Bass, burada yaptığı konuşmada, “Meslektaşlarım; burada, bana göre demokratik bir toplumda olan en önemli şeylerden birini yapıyorsunuz. Bu yüzden burada olmaktan çok mutlu olduğumu söylemek istiyorum” dedi.

abd

GAZETECİLİK DEMOKRASİ AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ

ABD Büyükelçisi, “Parçası olduğunuz meslek, demokratik toplumlarda demokrasinin niteliği ve canlılığı açısından inanılmaz önemli. Toplumda olup bitenler ve toplumun karşılaştığı zorluklar hakkındaki bilgi ve düşünceleri, vatandaşlarınıza aktarıyorsunuz” diye konuştu.

abd2

Bass, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bizim açımızdan; basın ve ifade özgürlükleri; evrensel haklar arasındadır ve sağlıklı, canlı ve demokratik toplumların temel unsurlarındandır. Bu hakların demokratik toplumlarda ne kadar önemli olduğunu ve bu hakların özgürce kullanılması gerektiğine ne kadar güçlü bir şekilde inandığımızı göstermek için buradayım.”

MEDYAGUNDEM

Cinayet azmettiricisi Hürriyet!

Hürriyet gazetesi ve Doğan Haber Ajansı’nın günlerdir Suriyeli mültecileri hedef gösteren yayınları, barbarca bir cinayetle …

hur2

Hürriyet’in Suriyeliler provokasyonu vahşeti getirdi

Türkiye bugün Sakarya’da yaşanan bir vahşete uyandı. Suriyeli hamile kadın, tecavüze uğradıktan sonra 10 aylık …

dogan

Vahşetin ortağı Doğan medyası

Sakarya’da 20 yaşındaki 9 aylık hamile Emani Al Rahmun’u kaçırıp tecavüz ettikten sonra vahşice katleden …

4 Yorumlar

  1. kimi çağırırsan çağır vız helir tırıs gider aydın doğan bu millet artık kabuğunu yırttı. Biz sen ve tetikçilerin gibi aşağılık komplexi ile batılıların g.tünü öpen aman batılılar ne der diye pısan bir nesil değiliz kendine tam güvenli eğitimli ve kendini batıdan kat be ket üstün gören bir nesiliz. kapılarına gelen zavallı suriyeli mültecilerin kafasını gözünü kıran batıya kırılan camını şikayet etmen de ayrıca komik. Ülkeni şilayet ettiğin adamlara bak kelin ilacı varsa kendi başına sürsün doğan efendi

  2. Şu meşhur batı demokrasisini Mısır’da, Arabistan’da, İran’da hatırlamayıp da… Menderes’in idamında hatırlamayıp da, 12 Eylül’de hatırlamayıp da, iş gerçek demokrasinin icabına ve inşasına gelince hatırlayan ABD… Günün birinde bu ülkedeki ne kadar beslediğin “it”lerin varsa, hepsi de millet tarafından ;”meğer bunlar gavurun iti imiş” diye itlaf edilir ise, hiç şaşırma. -“Ben ne yapmışım ya!” diye hayıflanma. 30 yıldır bütün dünyada dişe dokunur bir tek hayırlı iş yapmayıp da ha bire problem üreten dünya eşkıyası…Senin demokrasini Irak’ta gördük. Artık istemiyoruz…

  3. Komprador istanbul sermayesinin tetikçisi aydın doğan amerikanı da al s.tir git. Biz amerikanın demokrasisini ıraktan çok iyi biliriz amerika önce kendi ülkesinde hala polis kurşunuyla öldürülen afro amerikalıların insan haklarına baksın bizim insan hakları demokrasi konusunda amerikadan öğreneceğimiz hiçbir şey yoktur.
    Fergusonda gerçekleşen olaylar karşısında sıkıyönetim ilan edip kafa göz göstericilere dalan amerika nın büyükelçisine bence C.başkanımız “Ferguson da yaşananlar bizi endişelendiriyor” diyerek bir ayar versin.

  4. amerikada geçen ay bir tv kanalı basıldı canlı yayında iki kişi öldürüldü bütün olayıbaştan sona dünya izledi Amerika nın ilacı varsa kendi başına sürsün. Bu toplumu kendi toplumu gibi uyuşturucu ve alkolle beyni büzüşmüş bir toplum sanmayı bıraksınlar biz herşeyi görüyor takip ediyoruz. Özellkile düşmanlarımızı…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir