Anasayfa / GENEL / Arınç’tan “tuzluk partisi”ne bombardıman!
arinc

Arınç’tan “tuzluk partisi”ne bombardıman!

İdris Bal’ın kuracağı Gülen cemaatinin “tuzluk partisi” için “Seçime girseler teşkilat kursalar da yüzbinde bir oy bile alamazlar. Bir tarafa yazın” diyen Arınç, “Aklını kullan. Güzel işler yap İdris beyciğim. Bırak boş şeyleri. Boş laflar bunlar” ifadelerini kullandı.

Cemaate yakınlığıyla bilinen Kütahya bağımsız milletvekili İdris Bal’ın 2015 seçimlerine kuracakları yeni partiyle gireceklerini açıklaması siyasette konuşulmaya devam ediyor.

Dershane krizinin patlamasıyla birlikte AK Parti’den istifa eden Bal’ın açıklamaları iktidarın şimşeklerini üzerine çekti. Şamil Tayyar, dün tuzluk göndermesi yaptığı Bal, bugün de Bülent Arınç’ın hedefindeydi.

A Haber’e konuk olan Bülent Arınç İdris Bal’ın parti kurması konusunda da açıklamalarda bulundu. Gazeteci Murat Akgün’ün İdris Bal’ın yeni parti çalışmalarıyla ilgili sorusuna Arınç şu yanıtı verdi:

ARKASINDAN GİDECEK 30 MACERAPEREST BULUNABİLİR

“Çok iyi olur acele etsin. Herhalde 30 kişiyi bulur yanına. Türkiye’de parti mi yok. Ama bunlarla ilişkili olduğunu tahmin ettiğimiz parti kurulmuştu. Herhalde ondan farklı bir şey kuracaklar. Taş yerinde ağırdır. Bu kişi AK Parti’deyken bir değeri ve ağırlığı vardı. AK Parti’den çıkınca hiçbirinin değeri ve ağırlığı kalmamıştır. Bunların arkasından gidebilecek 30 maceraperest bulunabilir.

YÜZBİNDE BİR OY BİLE ALAMAZLAR BİR TARAFA YAZIN

Ama bunların bir seçime girecek güçleri olmaz. Teşkilat kuracak güçleri olmaz. Seçime girseler teşkilat kursalar da yüzbinde bir oy bile alamazlar. Murat Akgünle konuşuyorum. Bir tarafa da yazın.

BUNLAR HİKAYE NEYİN PARTİSİNİ KURACAKSIN

Bunlar hikaye. Ne partisi kuracaksın sen kimsin sen? Neyin partisini kuracaksın. Siyasette boşluk mu var? Siyasi yelpazede kendine yer bulamadın mı? İstediğin kadar parti var. İstersen MHP’ye git istersen CHP’ye git bir anlamı olabilir ama neyin partisini kuracaksın sen? AK Parti içerisinde sana bol bol konuşma imkanı veriyorlardı. Her gün bir televizyona gidip bir şeyler söylüyordun. Ama oradan çıktın bak kim seni nasıl tanıyor?

ANAVATAN NEREDE TÜRKİYE PARTİSİ NEREDE?

İnternet sitelerinde bir kaç yerde haber olabiliyorsun. Profesörsün kitapların da var. Aklını kullan. Güzel işler yap İdris beyciğim. Bırak boş şeyleri. Boş laflar bunlar. Ne partisi kuracaksın sen? Türkiye’ye 100’ü aşkın parti var. Tabelası yok yarısının. Türkiye Partisi nerede? Anavatan Partisi nerede? DYP nerede kardeşim?”

 

MEDYAGUNDEM

arinc-feto

Ne duruyorsun Arınç sen de KK ile FETÖ için yürü!

Bülent Arınç, Berberoğlu’nun tutuklanmasına karşı çıkarak, “Bu kararın her halükarda istinaf yoluyla incelenmesine ihtiyaç vardır” …

devlet

“Devlet”i kızdıran FETÖ’cü damat tahliyesi

MHP Lideri Bahçeli, bugün tahliye edilen Bülent Arınç’ın damadı Ekrem Yeter için, “Sanıyorum kripto eller …

arinc

FETÖ’cü damadına “avukatlık” yaptı!

FETÖ’den tutuklanan damadı tahliye olunca Bülent Arınç’a tepki gösterilmişti. Bülent Arınç tahliye olan damadı hakkında …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir