Anasayfa / GENEL / Aranan terörist Figen’in evinde saklanıyormuş
figen2

Aranan terörist Figen’in evinde saklanıyormuş

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, dün yapılan terör operasyonunda HDP Eş Başkanı Figen Yüksekdağ’ın evine baskın iddialarıyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

HDP, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin dün yaptığı terör örgütü MLKP’ye yönelik operasyonda Figen Yüksekdağ’ın da evinin basıldığını duyurmuştu.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü, baskın iddialarıyla ilgili yazılı açıklamasında operasyonun HDP Eş Başkanı Figen Yüksekdağ’a yönelik değil “sol bir terör örgütünün faaliyetleri içerisinde yer aldığı değerlendirilen şüphelilerden Fadime Ç.’nin bulunabileceği adrese” olduğunu duyurdu.
ARANAN KADIN MİLİTAN FİGEN YÜKSEKDAĞ’IN EŞİYLE AYNI EVDE KALIYOR

Açıklamaya göre, HDP Eş Başkanı Figen Yüksekdağ Şenoğlu’nun eşi S.Ş ve beraberindeki E.O’nun da bulunduğu bahse konu adreste Fadime Ç. isimli örgüt militanı da kalıyordu.
FADİME Ç. EVDE DEĞİLDİ AMA ORADA KALDIĞI TEYİD EDİLDİ

Fakat operasyon sırasında söz konusu isim bu evde bulunamadı. Evde kalanlardan alınan bilgi üzerine yapılan kontrolde Fadime Ç.’nin kullandığı belirtilen odada bahse konu kişinin pasaport ve özel eşyalarının bulunduğu görüldü, hedef olarak aranan kişinin belirlenen adresinin doğruluğu da teyid edildi. Bu sırada Figen Yüksekdağ ve eşiyle ilgili herhangi bir adli ve idari uygulama yapılmadı.

MEDYAGUNDEM

figen2

Şimdi defol git sırtını yasladığın Kandil’e Figen!

HDP Eş Başkanı Figen Yüksekdağ’ın milletvekilliği düştü. HDP Eş Başkanı Figen Yüksekdağ’ın hakkındaki yargı kararının …

figen2

Figen’in polise saldırma anı!

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın evine operasyon düzenlendi. HDP Eşbaşkanı Figen …

hdpliler

O zaman dans; HDP’li teröristlerin alayını yatakta bastılar!

HDP milletvekillerine yönelik yürütülen terör soruşturmaları kapsamında HDP Eş Genel Başkanlar Selahattin Demirtaş ve Figen …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir