Anasayfa / GÜNDEM / Anter suikasti İstihbarat masasında!
istihbarat-ferhat

Anter suikasti İstihbarat masasında!

Yakın tarihin üzerinde en az durulan ama en karanlık ve aydınlatıldığı zaman bugüne ışık tutacak olan ‘Musa Anter Suikastı’ yarın akşam, olayın tanıkları ve araştırmacılarıyla TVNET ekranında yayınlanan İstihbarat programında gündeme getirilecek.

Ferhat Ünlü’nün hazırlayıp sunduğu İstihbarat’ta bu hafta, yakın tarihin karanlık suikastlarından biri olan Musa Anter cinayetinin nasıl aydınlatıldığı açıklanacak. Programın konukları; Anter’in öldürüldüğü 20 Eylül 1992 gecesi aynı saldırıdan ağır yaralı olarak kurtulan yazar Orhan Miroğlu ile suikasttan 20 yıl sonra zaman aşımına üç ay kala, cinayetin katil zanlısının yakalanmasına katkı sağlayan araştırmayı yapan Sabah Gazetesi Özel İstihbarat Müdürü Abdurrahman Şimşek olacak. Suikastın tetikçisi Hamit Yıldırım, Şırnak’ta yakalanmış ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Ünlü programda, kendisinin de dâhil olduğu bu araştırma sürecinde suikastla ilgili dikkat çekici soruları Miroğlu ve Şimşek’e yöneltecek. Ayrıca Anter’in Milli İstihbarat Teşkilatı ile ilişkilerinin de ilk kez masaya yatırılacağı programda,  Miroğlu’nun cinayet gecesi ve sonrasında yaşananlara dair önemli bilgi ile belgeleri ele alan yeni kitabı ‘Kuşatmadan İnfaza: Musa Anter Cinayeti’ de konuşulacak. Değerlendirilmiş, çözümlenmiş, yorumlanmış ve ayıklanmış bilgilerin tümü çarşamba akşamı saat 20.00’da TVNET ekranında İstihbarat programında deşifre edilecek.

MEDYAGUNDEM

erdogan1

‘HDP’li seçmen de Erdoğan’a güveniyor’

Referandum tarihi yaklaşırken, Kürt oylarının referandumda belirleyici olacağına dikkat çeken Ak Parti Mardin Milletvekili Orhan …

can-cumhuriyet

İşte Can’lı Cumhuriyet’in FETÖ bağlantısı!

SABAH Gazetesi pazar ekin de bugün Ferhat Ünlü “Cemaatin Can’lı Cumhuriyeti” başlıklı yazısında Cumhuriyet’in arkasındaki ilişkileri …

hdp-tehdit2

HDP’nin silahlı terör örgütünden Ak Partili isimlere ölüm tehdidi

Tehdit mektuplarına tepki gösteren AK Parti Mardin adayı Orhan Miroğlu, “Ölüm listelerini getirip önümüze koyuyorlar. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir