Anasayfa / ANALİZ / Amerikalı top sakala fal köşesi açılsa ya!
erdem-yavuz5

Amerikalı top sakala fal köşesi açılsa ya!

TOP SAKAL ANALİZLERİ VE GERÇEKLER

Amerikalı top sakal, her zaman yaptığı gibi hükümetle ve devletin önemli kurumlarıyla ilgili gerçekleri açıklayan haberlere ön yargılı davranıyor ve hemen saldırıya geçiyor. Bir kaç gün önce Abdulkadir Selvi’nin yazısına gösterdiği tepkiyi bu defa da Şükrü Küçükşahin’in 13 Ağustos 2012 tarihinde Hürriyet gazetesinde yazdığı yazıda ortaya koyuyor. Ancak bu tepkilerini otomatik hale getirmesi ve sağlıklı düşünememesi nedeniyle eli ayağı twitter’da dolaşıveriyor.

Şimdi Amerikalı “top sakal”ın yeni saçmalıklarına bakalım:

Habertürk’deki açıklamaları yetmemiş olacak ki, birbirinin kopyası internet sitelerini dolaşıp, “PKK’yı bitirecek reçeteyi ve eş zamanlı yapılacakları” liste halinde hükümete iletmiş. Kendisi terörü bitirmek için hükümetin yaptıklarını, diğer top sakallarla elbirliği içinde bozduğu için yeniden bir reçete yazmış.

Reçeteye bakalım;

“PKK sınır dışına çekilmeden, müzakere yapmak mümkün değil” demiş.

Çok önemli bir tespit, niye kimsenin aklına gelmedi acaba, bizim top sakalın aklına herhalde Amerika’da geldi, birileri ona 1999-2004 arasında PKK ne yaptı diye anlatsa, sınırdışına çekilmek istemeyen Dersim Bölge Komutanı Hamili Yıldırım’ı kim zorla Kandil’e götürdü bir izah etse, 2008-2010 arası PKK ile görüşme yapılırken, Diyarbakır Özel Yetkili Savcısı KCK operasyonlarını kime yapıyordu, öldürülen yüzlerce terörist nerede, Türkiye sınırlarında mıydı Irak’ta mıydı?

Demek ki neymiş, PKK 4 sene sınır dışına da çıkmış ama dağılmamış, müzakere etmemiş, aksine Kandil’i kale yapmış, PKK ile aynı anda müzakere de edersin mücadele de, bu cephe savaşı değil, akıl savaşı, kuralları yok, kuralları mücadele edenler koyar, onun için öyle yaparsan böyle olmaz diye ancak bilgisizler konuşur.

“MİT bizi takip etmekten, PKK’yı takip etmediği için başarılı olamıyor bizim peşimizi bıraksın başarı hemen gelecek” demiş…

MİT, bu ülkenin hizmetinde olan bir kurum, hakkınızda bizim bildiğimizden çok daha fazlasını biliyordur. Çete faaliyeti yürüttükçe sizleri de izleyecektir, mutlaka. Sen MİT için gösterdiğin tepkinin yarısını ya da dörtte birini, yaşadığın ABD’de CIA’ya göster bakalım, seni ne yapacaklar. Buna en ufak cesaretin yok.

“Devlet çaresizlik içinde, PKK çok başarılı, topluma psikolojik destek vermek gerekiyor, devlet sosyal medyayı dikkate almadan PKK ile mücadelede başarılı olamaz” demiş.

Yani top sakal , hükümet benim twitter’dan yazdıklarımı dikkate almıyor, halbuki ben hükümete en ağır eleştirileri yapıp, PKK’nın tüm açıklamalarını yayınlıyorum, PKK’lıların morali bozulmasın diye her türlü taklayı atıyorum, lütfen beni dikkate alın demek istemiş olabilir.

Sonra bir yapılacaklar listesi vermiş:

“Saldırılacak çok adam var, başbakan artık hangi adamının en yakınında olduğuna karar versin bizde ona saldıralım,

PKK’ya ben söylüyorum, bir de siz söyleyin Türkiye’yi terk etsinler, yoksa PKK bitmez,

PKK liderlerini öldürün, bu adamlardan çok sıkıldım yeni adamlar gelsin twitter konusu çıksın.”

Amerikalı top sakalın listesi bu kadar, bunları hükümet bir yapsın PKK bitmezse, yeni bir liste yazar nasıl olsa, ah birde onu ciddiye alan olsa…

Amerikalı top sakal, çevresindekilere, PKK’nın milletvekili kaçıracağını tahmin ettiğini ancak o kadar çok şeyi tahmin etmekten, bazı tahminlerini yazmayı, söylemeyi unuttuğunu, unutmadan milletvekilinin çok yakında serbest kalacağını tahmin ettiğini söylüyormuş. Hayırlı tahminler diyelim.

Bu enerji ve birikimini, üstün tahmin yeteneğini, gazetenin “fal” köşesinde yazsa çok daha başarılı biri olacağına her türlü iddiaya girerim.

ERDEM YAVUZ

MEDYAGUNDEM

tekdag4

Habertürk’ü FETÖ’ye böyle teslim ettiler!

FETÖ Habertürk’ü bakın nasıl yörüngesinden çıkarıp, kimlerle nasıl kafesledi? MEDYAGUNDEM.COM- Fetullahçı terör örgütünün medya operasyonlarında adres …

erdem-yavuz34

MEDYAGÜNDEM 3 yıl önce TİB gerçeğini yazmıştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün FETÖ’nün üssü TİB’in kapatılacağını açıkladı. MEDYAGÜNDEM TİB’in neden kapatılması gerektiğini daha 3 …

tib

MEDYAGÜNDEM’i haklı çıkaran manşet!

Bugün Milliyet’in sürmanşetinde yer alan TİB’deki “paralel kablolar”ı ilk kez geçen yıl MEDYAGÜNDEM’de Erdem Yavuz …

1 Yorum yapıldı

  1. Hüseyin Hadi TOPSAKAL

    Erdem Yavuz’a çok teşekkürler. Şu husus üzerinde hiç durulmuyor:
    Özellikle ABD’li topsakal, medyada “kâhin” olarak ünlendi, şom ağzından her çıkan şey, tahakkuk ediyor. Bir an düşünelim, bu çok ciddi işler kâhinlikle açıklanabilir mi? Elbette hiç bir kâhin, ABD’li top sakal kadar isabet edemez. Demek ki Ona kâhin demek, arkadaki derin ilişkiyi örtmek için gereken bir şey. Bu durumda top sakala bilgiler, nerden geliyor acaba? Malum MİT ile kanlı-bışaklıdır kendileri. MİT’ten böyle bilgiler çıkması ihanetle eşdeğer. Geriye ülkenin hangi istihbarat birimleri kalıyor, TSK, Jandarma ve Emniyet. Bunların hiç biri top sakalın deşifre ettiği bilgileri o düzeyde alacak kapasitede değil. Hatta onlar da ihanet anlamındaki bu tür bilgilendirmeleri yapmazlar. Peki bu durumda ne OLMUŞ OLUYOR? PKK’yı en az MİT kadar bilen başka bir istihbarat birimi, top sakalı kullanıyor olabilir mi? Bu arada top sakala da medyada TOP yaptırılıp, Ona kalıcı bir itibar inşa ediliyor, adı kâhine çıkartılıyor. Bu analiz yanlış mı Erdem Bey?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir