Anasayfa / GENEL / Altaylı’nın utanması varsa şimdi özür diler!
fatih-gazi

Altaylı’nın utanması varsa şimdi özür diler!

MEDYAGÜNDEM- Eğer utanmanın zerresi Fatih Altaylı’da ve gazetesi Habertürk’ye varsa, bugünden tezi yok Sabah Gazetesi’nden özür dilerler…

Çünkü Altaylı ve Habertürk’ün nasıl bir “yalancı” ve “müfteri” olduğu kabak gibi ortaya çıktı.

O editör medya sitelerine gönderdiği açıklamayla, Altaylı ve Habertürk’ün maskesini indirdi.

Altaylı ve Habertürk, Sabah’tan bir editörün Gazi Erçel’i arayarak bir arkadaşı için rica bulunduğunu iddia etmişlerdi.

O editörün şu an Sabah’ta çalışmadığı ortaya çıktı.

“O editör benim” diyen Bülent Yoldaş, her şeyi bir açıklamayla anlattı. Yoldaş’ın anlattıkları dün Altaylı’nın yazdıklarıyla, bugün Habertürk ekonomi servisinin haberinin yalan olduğunu kanıtladı.

Altaylı’nın oyunu da böylece bozuldu.

İşte o editörün kaleminden işin perde arkası:

***

Erçel’le ben konuştum

Eski Merkez Bankası Başkanı Gazi Erçel’in Habertürk’ten ayrılmasıyla başlayan süreçle ilgili Gazi Erçel’le konuşan editör olarak Sabah ve Habertürk gazetelerinde yayımlanan haberler üzerine aşağıdaki açıklamayı paylaşıyorum:

Habertürk ve Sabah’ta yapılan haberler  iki gazetenin haber servislerini ilgilendiren konu. Ben kimsenin zan altında kalmaması ve haksız yere suçlanmaması için aslında konunun küçük bir detayı olan “Gazi Erçel’i arayan editör kim” sorusunu açıklığa kavuşturmak için bu metni kaleme aldım.

Gazi Erçel’i arayan bendim. Ancak gazetenin iddia ettiği gibi “Yakın arkadaşa borç kolaylığı sağlamak ya da iş takibi” için değil, faktoring şirketinden muhatap bulmak içindi. Erçel’in yönetim kurulu üyesi olduğu Yeditepe Faktoring’in haksız uygulamalarıyla ilgili bana ulaşan şikayetleri kendisiyle paylaşmak için görüştüm. Yaptığım şeyin basın ahlakı ve etiği açısından sorun oluşturduğunu o zaman da düşünmüyordum bugün de düşünmüyorum.

Aslında konu, Yeditepe Faktoring’in mahkemelik olan ve BDDK’ye şikayetle sonuçlanan uygulaması…

Faktoring şirketinin yönetiminde Gazi Erçel olduğunu öğrenince kendisine cep telefonundan ulaştım. Konuyu özetledim  kendisi de konuyla ilgileneceğini söyledi. Konuşmalarımızda Gazi Erçel’den iş takibini ima edecek ve arkadaşıma çıkar sağlayacak bir ’borç kolaylığı sağlanması’ talebinde bulunmadım. Kaldı ki konunun da borç kolaylığıyla ilgisi yok. Haksız olduğunu düşündüğüm uygulamanın giderilmesi için arkadaşımı ve şirketini muhatap almayan faktoring yöneticilerinin iletişim kurmalarını talep ettim.

İnanmayanlar için ekte mağdur olduğuna inandığım arkadaşımın gönderdiği ve benim de Erçel’e özetlediğim e-posta’yı bulabilirsiniz. Gazi Erçel’le yaptığım görüşmeler BTK kayıtlarında da sanırım bulunabilir.

Bu arada Habertürk gazetesinin 28 Mayıs tarihli nüshasındaki haberde “Yardım etmedi, o zaman haber yapalım” şeklindeki açıklama ise gerçeği yansıtmıyor. Zira bu konu, Sabah Gazetesinde çalıştığım dönemde sohbetler sırasında konuştuğumuz konulardan biriydi. Bunda haber değeri görerek yapılmasını istemem gibi bir durum söz konusu olamaz. Zaten haberler yapıldığı tarihten önce, kendi işimi yapmak üzere 1 Mayıs itibariyle Sabah gazetesindeki görevimden ayrılmıştım.

Bülent Yoldaş

***.

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

ozkok-fatih

“Türkiye’nin yüzde 99’u Müslüman değil” diye göbek atıyorlar!

Fatih Altaylı ve Ertuğrul Özkök 2 gün arayla, Türkiye’de insanların dinden ne kadar uzak yaşadığına …

fatih

Palavracı Altaylı’ya hesap sorun!

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, FETÖ soruşturmalarını yürüten bir savcının ‘Halen görevde olan 12 …

fatih

O iddiası yalansa Altaylı’ya soruşturma açılsın

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Habertürk yazarı Fatih Altaylı’nın bir savcının beyanına dayandığırdığı “12 …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir