Anasayfa / ANALİZ / Altaylı’nın artık utanması da kalmadı!
altayli-basortusu1

Altaylı’nın artık utanması da kalmadı!

MEDYAGÜNDEM- Yüzleri de kızarmıyor, bizi kendileri gibi “balık hafızalı” sanıyorlar. Sicilleri tertemizmiş gibi davranıp, köşelerinden ahkam kesiyorlar, ona buna posta koyuyorlar.

İşte Fatih Altaylı.

Bugün Habertürk’teki köşesinde “Pamuk herkesi küçümsüyor” başlıklı bir yazı yazmış.

Uzun süredir kafayı taktığı ve her fırsatta “çakmak” için fırsat kolladığı Nobel ödüllü romancımıza Türk burjuvalarından tiksindiğini söylediğini vesile edip çakmış.

Yazısına bir de not eklemiş, okuyanı “Yuh artık” dedirten, “Aynaya da bakmıyor musun” diye düşündürten.

Bakın ne yazmış:

“Not: Türk burjuvası sayılır mıyım bilmiyorum ama ne Kürtleri, ne başörtülüleri küçümsedim, ancak Türk burjuvaların büyük bölümünün bu küçümsemeyi yaptığı konusunda Pamuk’la hemfikirim.”

Başörtülüleri hiçbir zaman küçümsememiş Altaylı.

Bunu yazarken de utanmamış.

Be adam başörtülüler “fahişe” diyen kimdi?

1999 yılında Radyo D’deki Babıali Yokuşu isimli programında, Marmara Üniversitesi’ne alınmadıkları için okul önünde gösteri yapan başörtülü öğrencilere küfür yağdıran Altaylı, şu aşağılık sözlerin sahibiydi:

“Fahişeler, tüh.. biliyorum ki para karşılığında başınızı örttünüz, para karşılığında ordasınız, biliyorum ki ruhunuzu şeytana sattınız, bedeninizi de parayı kim verirse ona satarsınız. Aşağılık şerefsizler, tiplere bak. Bir grup fahişe ve bir grup da onları satarak para kazanan.. onlara ne dendiğini biliyorsunuz. Godoş…..

Hürriyet gazetesi. Yirmi bin cana saygısızlık, saygısızlıktan öte alçaklık, hatta alçaklıktan da bakıyoruz bir miktar fahişelik… Hürriyet soruyor, Müslüman bunu yapabilir mi diye. Kadın da değil aslında öğrenci olduğunu da sanmıyorum. Büyük ihtimalle bir fahişe, buraya getirilmiş bir fahişe. Bu pankart üniversite önünde açıldı diyor Hürriyet. 7,4 yetmedi mi? Pankartı taşıyan fahişenin elindekini kastederek… 7,4 yetmedi mi? Of of size neyin yeteceğini herkes biliyor da değmezsiniz. Onu yapmaya bile değmezsiniz. Alçak fahişeler…”

Altaylı şimdi de çıkmış “Ne Kürtleri ne de başörtülüleri küçümsedim” diyebiliyor.

İşte Altaylı’nın o aşağılık sözleri:

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

ozkok-fatih

“Türkiye’nin yüzde 99’u Müslüman değil” diye göbek atıyorlar!

Fatih Altaylı ve Ertuğrul Özkök 2 gün arayla, Türkiye’de insanların dinden ne kadar uzak yaşadığına …

fatih

Palavracı Altaylı’ya hesap sorun!

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, FETÖ soruşturmalarını yürüten bir savcının ‘Halen görevde olan 12 …

fatih

O iddiası yalansa Altaylı’ya soruşturma açılsın

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Habertürk yazarı Fatih Altaylı’nın bir savcının beyanına dayandığırdığı “12 …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir