Anasayfa / GENEL / Alevi provokasyonu deşifre oldu
alevi

Alevi provokasyonu deşifre oldu

Polisin Okmeydanı’ndaki terör örgütleri operasyonunu, sosyal medya provokatörleri Alevilere karşı yapılmış bir operasyon olarak göstermek istedi.

Operasyondan bir kareymiş gibi paylaşılan bu fotoğrafın 2010 yılında Irak’ta çekildiği ortaya çıktı.

Fotoğrafın hikayesi ise şöyle:

Irak Acil Müdahale Tugayı, bu çocuğun babası için tutuklama emri çıkarttı. Babası Bağdat’ta patlayıcı yapmakla itham ediliyordu. Amerikan askeri evi araken çocuğun yüzündeki çaresizlik net bir şekilde gözküyor. Odada duvarda Hz. Ali’yi simgeleyen bir resim bulunuyor.

SERVİS EDEN AVUKAT

Bu fotoğrafları Okmeydanı diye servis eden provokatörün ise avukat olduğu ortaya çıktı. Resmin Irak’ta çekildiği ortaya çıkınca twitter profilini korumaya aldı ve adını sildi.

Fotoğraf sosyal medya üzerinden gazeteciler tarafından da paylaşılıyor.

1

MEDYAGUNDEM

multeci

Suriyeli suçu yok provokasyon var

İçişleri Bakanlığı’ndan Suriyeliler ile gerginliğe ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada, gerginliklerin abartılarak infial yaratılmaya çalışıldığı belirtildi. …

1mayis4

1 Mayıs provokatörleri sahnede

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü provoke etmek isteyen gruplar, uyarılara rağmen dağılmayınca gözaltına alındı. …

4

Sanal teröre suçüstü; CHP’deki FETÖ’cü yine elebaşı!

16 Nisan referandumunu bahane ederek Türkiye’de 2. Gezi kalkışması ve kaos planı için özellikle sosyal …

1 Yorum yapıldı

 1. İzzetin Doğan’a Çağrı

  Günlerdir bekliyorum. Aleviler üzerinde küçümsenmeyecek kadar bir nüfuza sahip İzzettin Doğan hocanın çıkıp bir şeyler söylemesini, eskiden olduğu gibi nüfuzunu barıştan, kardeşlikten yana koymasını bekliyordum, olmadı, konuşmadı, ilk önce konuşması gereken bir kişinin konuşmaması dikkat çekici değil mi?

  En azından beni de aldattılar, beni de kullanarak Alevi toplumunu ayaklandırmaya kalktılar demesi gerekmiyor muydu? Söyle hoca, yanlış mı? Bu toplumun kanaat önderi olarak en büyük sorumluluk sende değil mi?

  Cami-Cemevi projesinin temelleri atılırken hem Sünni, hem de Alevi kesimi yanlış yoldasın demediler mi? Bu projeyle Ciamaatın sokak kadrosu kurulacak diye günlerce avazımız çıktığı kadar dillendirmedik mi? Bu suskunluğunun arkasında ne, kimler var? Susarak bu olayları nereye, ne kadar taşıyabilirsin ki? Bu olaylarda senin sorumluluğun yok mu?

  İzzetin Doğan hocadan bu toplumu, devletin yetkililerini rahatlatacak bir açıklama yapman gerekmez mi? Alevi toplumunu uçurumun kenarından şimdi çekmeyeceksin de ne zaman çekeceksin? Kanaat önderiyim demek kolay, kanaat önderliğini göster de görelim. Yanlıştan dönmek erdemliliktir, toplumunu, nüfuzunu göster de görelim.

  Bu günler devletin hakimiyetiyle gelir geçer, devlet üç-beş çapulcuya pabuç bırakmaz, ama bugünleri sessiz kalarak, imayla destekleyenleri, geçirenleri de tarihin bir sayfasına, köşesine notunu düşüreceği gerçeğini de hiçbir zaman unutmamak gerekir.

  Sayın İzzetin Doğan sizden en kısa zamanda toplumunuza hakim, devletin yanında olduğunuzu göstereceğiniz açıklamalarınızı bekliyoruz. Tarih ihanet edenleri affetmeyeceği sayısız örneklerle doludur ki; bunlardan bir tanesi de Hasan Sabbah ve Haşhaşileridir, bir tanesi de modern çağın Haşhaşileridir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir