Anasayfa / ANALİZ / Alçak Coni, Erdoğan’ı ölümle tehdit etti!
bassj1

Alçak Coni, Erdoğan’ı ölümle tehdit etti!

Bugün ABD’nin Ankara Büyükelçiliğinin resmi Twitter hesabından “tbt” adı altında zamansız biçimde bir fotoğraf paylaşıldı. Büyükelçilik, 19 Temmuz 1980’de suikaste uğrayarak hayatını kaybeden Türkiye’nin eski başbakanlarından Nihat Erim’in fotoğrafını #TürkAmerikanDostluğu etiketinin kullanarak paylaşması dikkat çekti. Fotoğrafın mesajı çok açıktı. ABD, o fotoğrafla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ölümle tehdit etti.

İlginç olan, Nihat Erim’in ABD Başkanı’yla yaptığı görüşmenin 19 Mart 1971 tarihinde yapılmasıydı. Erim’in ABD ziyaretinin yıl dönümü olmamasına rağmen yapılan bu paylaşım merak uyandırırken, büyükelçiliğin #Throwback Thursday (#tbt) ve #TürkAmerikanDostluğu etiketlerini kullanması ilgi çekti. Çok sayıda Twitter kullanıcısı ise, ABD’nin, bu tweetle Türkiye’ye açık bir şekilde mesaj vermeye çalıştığını savundu.

19 Temmuz 1980 tarihinde gerçekleştirilen Nihat Erim Suikasti, 12 Eylül 1980 darbesine giden süreçte önemli dönemeçlerden biri olarak kabul ediliyor.

Fotoğraf bir Amerikan şeytanlığı doluydu. “Türk Amerikan dostluğu” etiketi altında ABD, Nihat Erim üzerinden Erdoğan’a mesaj gönderdi. Erim’in özelliği neydi? 12 Mart 1971 Muhtırasının ardından CHP’den ayrılması koşuluyla hükümeti kurmakla görevlendirilmişti. 19 Temmuz 1980 tarihinde İstanbul Dragos’taki evinin yakınında Dev-Sol militanları tarafından düzenlenen suikast sonucu hayatını kaybetti. ABD de Erim örneği üzerinen Erdoğan’a suikast tehdidinde bulundu. ABD Büyükelçisi John Bass’ın bu hadsizliğine karşı Türkiye’nin acilen bir cevap vermesi gerekmez mi? İncirlik üssünün kapatılması, ABD Büyükelçisinin kovulması bu tehdide verilecek en güzel cevap.

us7

us2

us3 us4

us5

 

 

MEDYAGUNDEM

erdogan2

Yiyorsa şimdi Erdoğan’ın yüzüne söyle Juncker!

Geçtiğimiz aylarda Türkiye hakkında “AB’ye girmesi on yıldan fazla sürer” gibi ifadeler kullanan Juncker, bugün …

erdogan1

Öyle mal mal bakarsın işte Brüksel Belediye Başkanı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO zirvesi nedeniyle gittiği Brüksel’e iniş yaptı. Erdoğan’ı Belçika’daki bir grup …

erdogan1

Kavurmacı tartışmasına noktayı koydu

Brüksel seyahati öncesi açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni kabine ve Ömer Faruk Kavurmacı ile ilgili …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir