Anasayfa / GENEL / Al sana belge tetikçi medya!
belediye-belge

Al sana belge tetikçi medya!

Pazar günü AK Parti’nin Kazlıçeşme mitingine vatandaşlar kiralanan İETT otobüsleriyle gelmişti. Anadolu yakasından Avrupa yakasına ulaşım ise yine vapurlar ve motorlarla sağlandı ancak İETT otobüslerinin vatandaşları ücretsiz olarak mitinge taşıdığı iddia edilmişti. İddialara üzerine İETT aynı gün açıklama yaptı ve ‘Bedeli ödendi’ dedi, bugün de Twitter’dan banka dekontlarını yayınladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Twitter hesabından bugün yapılan açıklamada otobüsler ve vapurlar karşılığında ödenen miktarı gösteren banka dekontları yayınlandı.

Belediye’nin Twitter adresinden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: ‘Otobüs kiralamaları; UKOME’nin, Büyükşehir Belediyesi Kanunu’nun 9. Maddesine istinaden 30.06.2005 tarihli kararına göre yapılabilmektedir.
Maçlar için kulüplere, piknik organizasyonları ve toplantılar için derneklere, partilere vs. otobüs kiralamaları yapılmaktadır.

Kazlıçeşme’deki miting için kiralanan vapur ve otobüsler de standart tarife üzerinden bedeli mukabilinde kiralanmıştır.’

DEKONT 1

Belediyenin yayınladığı ilk dekontta otobüsler için 194 bin 700 TL ödendiği belirtiliyor. Dekontta düzenlenme tarihi de mitingten bir gün sonrası yani dün olarak gözüküyor.

DEKONT 2

Twitter’dan yayınlanan ikinci dekontta şehir hatları vapurları karşılığı ödenen miktar 5.000.00 olarak gözüküyor.

MEDYAGUNDEM

ibb

İBB’den rezalet; FETÖ’cü hainin baldızına kıyak

Darbeci Semih Terzi için ‘kahraman’ diyen baldız Ayşegül A., İBB’deki işinden çıkarıldı. Ancak FETÖ bağlantısı …

bassj1

PKK’nın hamisi ABD’den PKK’nın adını anmadan kınama!

ABD Ankara Büyükelçiliği’nden AK Parti’li yöneticiler Orhan Mercan ve Aydın Ahi’nin PKK’lı teröristlerce öldürülmesine ilişkin …

akparti

ABD’nin ‘kara gücü’ teröristler Ak Partilileri katlediyor!

Diyarbakır ve Van Ak Parti ilçe başkan yardımcılarına yapılan suikastın yankıları sürerken, AK Parti Hakkari …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir