Anasayfa / GENEL / Al bugünkü manşetini Pensilvanya “Sözcü”sü…
sozcu-fidan

Al bugünkü manşetini Pensilvanya “Sözcü”sü…

Cumhurbaşkanı Erdoğan Latin Amerika ziyareti öncesi Atatürk Havalimanı’nda yaptığı açıklamayla MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın milletvekili adaylığına sıcak bakmadığını ifade etti. Ezber bozan açıklamasıyla paralel terör örgütünün “Fidan’ın adaylığı bir Erdoğan projesi” propagandası da boşa çıktı. Aynı algı operasyonunu bugünkü manşetiyle sürdüren Pensilvanya “Sözcü”sü de bir kez daha “paralel tetikçi” olduğunu açık etti.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın milletvekili adaylığı için görevinden istifa etmesine ilişkin “Açık sözlüyüm, ben bunu da açık sözlü olarak değerlendirmek isterim. Ben adaylığına olumlu bakmıyorum. Bunu çok açık, net söyleyeyim. Bunu Sayın Başbakan’a da söyledim. Daha önce de söylediğim gibi yani adaylığını kabul etmek veya onu aday olarak göstermek, o Sayın Başbakan’ın takdiridir, ona da benim karışma yetkim yok, böyle bir hakkım da yok” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Güney Amerika ziyareti öncesinde Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi’nde düzenlediği basın toplantısında, basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Bir gazetecinin “MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın milletvekili adaylığıyla ilgili olarak bu konuya sıcak bakmadığınız, yoğun çabalar sonrasında ikna olduğunuz yönünde bir haber yayımlandı. Bu iddia doğru mu? Bu konuya dahliniz oldu mu? Keza bu haberden sonra Sayın Fidan’ın milletvekili adaylığı ortaya çıktıktan sonra muhalefetten de arka arkaya eleştiriler geldi. MHP’den Oktay Vural, Hakan Fidan’ın başında olduğu kurumun bir parti aygıtı olarak kullanıldığının ifadesi olarak gördüklerini ifade etti. CHP’den Faik Öztrak da bir ‘Dokunulmazlık perdesi arkasına girecek. Bunun sağlanması çalışılıyor’ dedi. Bu eleştirileri de nasıl buluyorsunuz?” şeklindeki sorusu üzerine Erdoğan, şunları söyledi:

“Değerlendirmelerin hiçbirini kabul etmek mümkün değil. Sayın Fidan’ın adaylığına olumlu bakıyor muyum sorusunu, açık sözlüyüm ben bunu da açık sözlü olarak değerlendirmek isterim. Ben adaylığına olumlu bakmıyorum. Bunu çok açık, net söyleyeyim. Bunu Sayın Başbakan’a da söyledim. Daha önce de söylediğim gibi yani adaylığını kabul etmek veya onu aday olarak göstermek o Sayın Başbakan’ın takdiridir, ona da benim karışma yetkim yok, böyle bir hakkım da yok. “

Erdoğan, MİT’in başında olan kişinin milletvekili olup olamayacağına yönelik eleştirilere ilişkin de “Ancak, tabi muhalefetin yani MİT’in başında olan bir kişinin milletvekili olup olamayacağına dair takdirini de doğru bulmuyorum. O da ayrı bir yanlıştır. Her memurun nasıl belli bir süre içinde istifa edip aday olma yetkisi varsa MİT’in başındaki bir insan da istifasını yapar, eğer parti kendisini aday gösterirse aday olur. Bu yargı için de geçerlidir. Güvenlik teşkilatı için de geçerlidir. Hiçbir devlet aygıtı içinde olan kurumda çalışanlara böyle bir yasak yoktur. Hepsi, usulü içinde istifa eder ve bu istifasından sonra da eğer o siyasi parti kendisini aday gösteriyorsa aday olabilir. Olay budur” ifadelerini kullandı.

PENSİLVANYA “SÖZCÜ”SÜ GAZETENİN BUGÜNKÜ MANŞETİ

Paralel örgüt tetikçisi Sözcü gazetesi bugünkü manşetinde MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın siyasete atılma kararını Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bağlamış, bir de senaryolar yazmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasıyla Sözcü’nün iftiracılığı ortaya çıkarken, manşeti de aynen çöp oldu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, KOLOMBİYA’YA GİTTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi ziyarette bulunmak üzere özel uçak “TUR” ile saat 18.35’te Kolombiya’ya gitti.

Erdoğan ve beraberindeki heyeti, Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi’nden Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok ve diğer ilgililer uğurladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, kızı Sümeyye Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ile Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de Kolombiya’ya gitti.

MEDYAGUNDEM

akbay1

Terörün “Sözcü”sü!

Pensilvanya’dan gelen talimatla manşet atan Burak Akbay’ın sahibi olduğu Sözcü gazetesi bir skandala daha imza …

burakakbay

Sözcü’yü FETÖ kurdurmuş olabilir

Gazeteci Hüseyin Gülerce Sözcü gazetesinin bazı mensuplarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında ifade verdi. İstanbul Cumhuriyet …

erdogan-merkel

Almanya’yı Erdoğan korkusu sardı

G-20 Zirvesi için 7-8 Temmuz’da Almanya’ya gidecek olan Erdoğan’ın Türk halkıyla buluşmak için düzenlenecek etkinlik …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir