Anasayfa / GENEL / Akdeniz’i mezara çeviren ülkeler ölen her mültecinin vebaline ortaktır
erdogan-cocuk

Akdeniz’i mezara çeviren ülkeler ölen her mültecinin vebaline ortaktır

Cumhurbaşkanı Erdoğan B20 Zirvesi’nin açılışında açıklamalarda bulundu. Akdeniz’de yüzlerce mültecinin boğularak hayatını kaybetmesine değinen Erdoğan “Akdeniz’i bir mezara dönüştüren ülkeler hayatını kaybeden her mültecinin vebaline ortaktır” dedi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan G20 kapsamında gerçekleştirilen B20 Zirvesi’nde konuştu. Türkiye’nin ekonomik göstergelerine dikkat çekip, yatırımcılara Türkiye çağrısı yapan Erdoğan, küresel ekonominin içinde bulunduğu krizin takım oyunu ile aşılabileceğine vurgu yaptı. Konuşmasının sonuna doğru küresel teröre de değinen Erdoğan, geçtiğimiz gün Akdeniz’de yaşanan mülteci faciasına dikkat çekip, ”3 yaşındaki yavrunun hesabını tüm insanlık vermeli. Akdeniz’de boğulan aslında insanlığımızdır. Akdeniz sahiline vuran her ceset bizim yüreğimizde derin yaralar açıyor.” şeklinde konuştu.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

AKDENİZ’İ MEZARA DÖNÜŞTÜREN ÜLKELER

“Ekonominin en önemli tehdidi terördür. Bu konuya değinmeden geçmemiz mümkün değildir. Antalya zirvesinde en önemli gündemimiz bunlar oluşturacak. Küresel terör giderek büyüyen bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Bu sorun karşısında Batılı ülkelerin gerekli özeni göstermediğini belirtmek isterim. Akdeniz’i bir mezara dönüştüren ülkeler hayatını kaybeden her mültecinin vebaline ortaktır. Bunun hesabını bunlar neyle verecek?”

TERÖRLE MÜCADELEDE TEK BAŞIMIZA KALSAK DA SÜRECEK

“Terörle mücadele tek başımıza kalsak da sürecek. Ben buradan tüm dünya ülkelerine terörle mücadelede ortak hareket etme çağrısında bulunuyorum. Küresel sorunlara küresel çözümler bulunması gerekiyor. Her ekonomik gelişmenin ilgili ülke ile birlikte tüm dünyayı da etkilediği bir dönemde bu anlayış çok daha önemli hale geliyor. Takım oyunu sorunların aşılmasını kolaylaştırır.

G20 küresel barışa da katkı sunmalı. Bunun için platform içinde geliştirilen politikaların birbirini tamamlaması şarttır. B20 Türkiye’nin Küresel iş dünyasının en önemli platformlarından biri haline geldiğini biliyoruz. Özellikle ilk defa bu yıl gündeme getirdiğimiz KOBİ’lerle ilgili gelişmeleri yakından takip edeceğimizin bilinmesini isterim.

Krizin gerisinde yapısal sorunlar vardır. O yüzden Asya bölgesi tarihi bir fırsat ile karşı karşıyayadır. Londra-Pekin hattını önemsemeyenler başarılı olamayacaktır. Marmaray ve boğazda inşaa edilien ikinci proje bu hattın iki kıtayı birleştiren kısmı olacak. Özelleştirme konusunda attığımız adımlarla altyapıda önemli kazanımlar sağladık.

AKDENİZ’İ MEZARA DÖNÜŞTÜRENLER BU VEBALE ORTAKTIR

Ekonominin en önemli tehdidi terördür. Bu konuya değinmeden geçmemiz mümkün değildir. Antalya zirvesinde en önemli gündemimiz bunlar oluşturacak. Küresel terör giderek büyüyen bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Bu sorun karşısında Batılı ülkelerin gerekli özeni göstermediğini belirtmek isterim. Akdeniz’i bir mezara dönüştüren ülkeler hayatını kaybeden her mültecinin vebaline ortaktır.

BEN DOĞRUYU SÖYLEMEYE DEVAM EDECEĞİM

Bunun hesabını bunlar neyle verecek? Küresel güvenlik sistemi işlemiyor. BM 5 daimi temsilcisinin sorunları haricinde hiçbir konuya eğilmiyor. Biz o yüzden dünya 5’ten büyüktür. Bunu ben söylediğim için dünya medyası tarafından Erdoğan kötü lanse ediliyor. Varsınlar kötü lanse etsinler ben doğruyu söylemeye devam edeceğim.

Batı merkezli dünyanın geride kaldığını çok merkezli bir dünyanın var olduğunu artık kabul etmemiz lazım. 2. Dünya savaşından sonra özgürlüğün kriterlerini belirleyen batı ülkeleri maalesef şimdi bu değerlere sırt çeviriyor.

Buradan bir kez daha gelişmiş ülkeleri daha duyarlı olmaya davet ediyorum. Dünya medyasını tarafsız bir şekilde bu konulara duyarlı olmaya davet ediyorum.”

 

MEDYAGUNDEM

tsk2

TSK’ya darp kumpası

Hudut hattında yakalanan kaçaklara kötü muamele yapan askerlerin görüntülerinin yurt dışından servis edildiği belirlendi. Söz …

erdogan

Erdoğan’dan tarihi çağrı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti grup toplantısında İslam dünyasına ‘Kudüs’ü ziyaret edin’ çağrısında bulundu. AK Parti …

guardian

İngiliz gazete Erdoğan yalanını böyle yedi!

15 Temmuz’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın makalesini yayınlayan The Guardian gazetesi, kendi yaydığı “Kılıçdaroğlu yazınca Erdoğan yazmak …

5 Yorumlar

  1. Hem petrol için ülkelerini karıştır, iç savaş çıkart insanları yerinden yurdundan et sonra da oradan kaçıp senin ülkene sığınmaya çalıştıklarında da ülkene alma işte vahşi egosantrik batı medeniyeti budur. Sözde medeniyetiniz kurusun inşallah pislikler.

  2. 2 milyondan fazla mülteciye bakıyoruz yüksünmüyoruz bin kişiyi almamak için bin dereden su getiriyorlar yavşaklar. anladınız mı şimdi Türkiyenin önemini topu birbirinize atın bakalım gerçek yüzünüz bir kez daha çıksın ortaya Tüm dünya seyretsin rezilliğinizi.. şimdiden yalvarmaya başladı Avrupa Türkiyeye para verelim de Türkiye baksın buraya göndermesinler diye. Merkel iiki gün önce Türkiyeye övgüler diziyor hangi dağda kurt öldü de Hatırladın Türkiyeyi o.pu!
    yemedi mi g.nüz. o kadar mülteciyi kendi ülkelerinizde görünce paniğe mi kapıldınız siz ülkemize pkk yı daeş i salmaya devam edin bakalım daha neler göreceksiniz bunlar iyi günleriniz.

  3. bugün hollande Cumhurbaşkanımızı aramış, Merkel arayamıyor korkudan kuklası hollande a aratıyor. belli. ” Sen ara ben ararsam tersler beni ” demiş olmalı. Oh be! sonunda Avrupa ülkelerinin yüzlerine iki yüzlülüklerini dimdik söyleyen bir devlet başkanımız var şimdi g.leri tutuştu Ülkelerine akın eden mültecilerle başedemeyince Türkiyeye yeşillenmeye başladılar. yine..

  4. İnsan hakları savunuculuğu, demokrasi havariliği yapan batılıların, menfaat sözkonusu olunca, ne kadar hayvanlaşabileceğini, ekonomik çıkarları için dünyayı ateşe vermekten çekinmeyeceklerini, ölen Türk veya Müslümansa hiç umurlarında olmayacağını, küfrün tek millet oldugunu, onlara asla bel bağlanıp güvenilmeyeceğini, dinimizi bırakıp onların dinine girmedikçe bizden memnun olmayacaklarını yavaş yavaş öğreniyoruz. Demokrasiyi, insan haklarını ve kalkınmayı, sadece kendileri için istiyorlar. Kendilerinden başkalarını insandan saymıyorlar. Çıkarlarına zarar gelme ihtimali sözkonusu olunca maskeleri düşüyor ve gerçek hüviyetleri, yani aslında hayvan oldukları meydana çıkıyor.

    EY KENDİNİ MEDENÎ ZANNEDEN AVRUPALI VE AMERIKALILAR! SİYONİSTLERİN BOYNUNUZA TAKMIŞ OLDUĞU TASMALARDAN KURTULMADIĞINIZ SÜRECE HEPİNİZ BİRER HAYVANSINIZ! GERÇEK İNSANLIĞIN NE OLDUĞUNU ÖĞRENEBİLMEK İÇİNSE, BIZE İHTİYACINIZ VAR!

  5. western civilization denen tek dişi kalmış canavar! biz bosnadan beri iyi tanırız seni Bu yavrucak ilk kurbanınız değil kaç bebek katlettiniz Avrupanın göbeğinde müslüman olduğu için kaç kadın kaç erkek.. Kaç küçük bedeni bombaladınız gazzede aylarca, kaç göçmen teknesini batırdınız Akdeniz de Petrol için Kana buladığınız müslüman coğrafyasında sizin yarattığınız cehennemden kaçanlara bile merhamet etmediniz. Binlerce insanı denizlerde, karada öldürdünüz. Şimdi sahtelik kokan iğrenç ikiyüzlülüğünüzle O minik bebeğe timsah gözyaşları döküyorsunuz. 5 yıldır yaşattığınız bu vahşetten o fotoğrafı görünce mi haberdar oldunuz. Her tarafınızdan barbarlık, vahşet ve aç gözlülük akıyor. Bırakın artık şimdi sahte ağıtları da nasıl yıktıysanız öyle toplayın becerebiliyorsanız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir