Anasayfa / GENEL / Ahmet Hakan’la Nuray Mert BDP’lilerin düğününde
ahc-mardin2

Ahmet Hakan’la Nuray Mert BDP’lilerin düğününde

MEDYAGÜNDEM- Hürriyet yazarı Ahmet Hakan kaç gündür Mardin’den sürekli twit atıp duruyordu, ne işi vardı orada, hangi “hanut” gezide gönül eğlendiriyordu sırrı aydınlandı.

Meğer Ahmet Hakan, Ahmet Türk’ün yeğeni ve KCK’dan tutuklu, Kızıltepe’nin BDP’li Belediye Başkanı Ferhan Türk’ün oğlu Çekdar Türk’ün nişan düğününe katılmış.

Hem de kimler varmış kimler düğünde?

En dikkat çekici isim uzun süredir sesi soluğu çıkmayan Nuray Mert mesela.  Ahmet Hakan’ın hayatında “müstesna” bir yeri olan Mert’le uzun süredir birlikte bir fotoğraf vermemişlerdi.

Aynı düğüne gittiler, aynı masa kenarında buluştular ama birlikte hiç fotoğraf vermediler. Bu arada Ahmet Hakan’ın BDP’lilerin tam kadro yer aldığı düğüne davet edilmesi  de dikkate değerdi.

Ajanslar gelişmeyi, “Mova Park Düğün Salonu’nda düzenlenen nişan törenine 3 bin kişilik davetlinin yanında, BDP’li milletvekilleri ve bir süre önce KCK davasından serbest bırakılan Prof. Dr. Büşra Ersanlı ile birlikte Nuray Mert, Ahmet Hakan Coşkun gibi çok sayıda yazar katıldı. 2,5 yıldan beri cezaevinde bulunan Ferhan Türk’ün salona asılan posterleri eşliğinde başlayan nişan düğününde, Türk’ün cezaevinden gönderdiği mesaj Belediye Başkan Vekili Şerife Alp tarafından okundu.” diye duyurdu.

Cihan’ın haberinin ayrıntıları şöyleydi:

***

Ferhan Türk’ün eşi Hamdiye Türk ve Damat Çekdar ile gelin Berfin Türk tarafından kapıda karşılanan BDP’li milletvekillerine davetliler sevgi gösterisinde bulundu. Yörenin ünlü ses sanatçısı Mehmet Berzi tarafından söylenen Kürtçe ve Türkçe şarkılar eşliğinde halay çeken milletvekilleri, Türk ailesinin mutlu gününü paylaştı. BDP’li milletvekillerinin halay çekerek adeta Meclis döneminin yorgunluğunu attığı gecede, gelin-damadın nişan yüzüklerini BDP eş başkanları Selahattin Demirtaş, Gülten Kışanak ile DTK eş başkanları Ahmet Türk ve Aysel Tuğluk tarafından birlikte takıldı.

Genç çifte ömür boyu mutluluklar dileyen BDP’li Demirtaş, “3 günden beri Mardin’deyiz. Bugün de Çekdar oğlumuz ile Berfin kızımızın evliliğe adım attıkları ilk adıma şahitlik ediyoruz. Kendilere ömür boyu mutluluklar diliyorum.” dedi. Daha sonra BDP’li milletvekilleri, damat ve gelin ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

***

İŞTE DÜĞÜNDEN FOTOĞRAFLAR:

BDP'liler Ahmet Türk'ün düğününde halay çekti

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

murat

Aydın Doğan’dan KK’nın FETÖ yürüyüşüne “yazar” hizmeti!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasına PKK, DHKP-C gibi terör örgütlerini alarak FETÖ için yaptığı …

kemal

Ağzındaki baklayı çıkardı; işte kaos itirafı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, toplumu karşı karşıya getirebilecek eylemler yapabileceklerini söyledi. Kandil’in de destek …

aykut2

Yalancı ve müfteri CHP’li!

Ahmet Hakan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iftira atan Aykut Erdoğdu’ya sert tepki göstererek ‘yalancısın ve müfterisin’ dedi. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir