Anasayfa / ANALİZ / Ağzımızı bozdurma şimdi Fatih Altaylı?
altayli-kufur3

Ağzımızı bozdurma şimdi Fatih Altaylı?

MEDYAGÜNDEM- 5 yaşında bir çocuğa sorun, “Türk medyasında en ağzı bozuk hangi gazetecidir?” diye, emin olun, cevabı hiç tereddütsüz “Fatih Altaylı” olacaktır.

Sicili “küfür”, “hakaret”, “sokak ağzıyla gazetecilik” vakalarıyla dolu Altaylı, dün Star’da Ahmet Kekeç kendisine “Ağzı bozuklar” dedi diye, bugün köşesinden cevap yetiştirmiş.

Altaylı sanki “tertemiz”, “sütten çıkmış ak kaşık” biri gibi davranıp, pişkinlikte sınır tanımadığını ortaya koymuş.

Başörtülü kız öğrenciye “fahişe” diyen, iki lafından biri “küfür”olan, daha geçen gün Genelkurmay Başkanı ve Afyon Valisi için “Ak o kilimi.. Al o plaketi..” deyip “Sonunu siz getirin” diyerek eleştiriyi bile köşesini “lağıma” çevirerek yapan Altaylı, bir de masum ayakları yapmış.

Hiç olmadığı rollere soyunan Altaylı, Kekeç’in “Neden celadetinizi, öfkenizi, küfürlerinizi ‘siyasetin emrine girmiş generallere’ yöneltiyorsunuz?” eleştirisine “demokrasinin büyük savunucusu” rolleriyle şöyle karşılık vermiş:

“Genelkurmay Başkanı’nı eleştirdim ya… Beni hiç de benzemediğim ve hatta selamlaşmadığım bazılarına benzetmiş, sonra da demiş ki: ‘Neden celadetinizi, öfkenizi, küfürlerinizi ‘siyasetin emrine girmiş generallere’ yöneltiyorsunuz?’ Fena halde yanılmış.

Hiç öyle bir derdim olmadı.

Hatta genelde tam tersi oldu.

‘Genelkurmay Başkanı da üst düzey bir bürokrattır. DPT Müsteşarı’ndan, Başbakanlık Müsteşarı’ndan farkı yoktur’ demişliğim vardır geçmişte, sıklıkla. Hatta bu yüzden askerlerin gadrine uğradığım…”

Altaylı aynaya bakmadan ve dün söylediklerini ve yazdıklarını unutup milleti “saf” yerine koyarak, “Tam aksine, askerlerin yürütmenin ve hatta yasamanın emrine uymak zorunda olduklarını düşündüm hep. Mevcut Genelkurmay Başkanı Özel’i eleştirmemin nedeni ise siyasetin emrinde olmasından ötürü değil…” diye yazmış.

ALTAYLI BİZE AĞZIMIZI BOZDURACAK

Şu MEDYAGÜNDEM arşivine bir girin Altaylı’nın yalanları, çelişkilerine dair onlarca haberle karşılarşınız. Bugün askerin siyasete karışmasına tavırlı, “demokrat gazeteci” rolleri kesen Altaylı’nın daha 4-5 yıl önce nasl darbe çağrısı yaptığını MEDYAGÜNDEM şöyle deşifre etmişti:

İşte başka bir kanıt daha:

2008 yılında Sky Türk’te yine Serdar Akinan’ın programında Fatih Altaylı,  “İlk kez Türkiye için ödüm patlıyor. Yaşadıklarımız aynen Hitler dönemini anımsatıyor. Hitler de seçimle gelmişti. Daha sonra kendisine muhalif 1 milyon ismi sindirdi, hapsetti… Bugünkü gözaltılar da öyle. Artık damara basıyorlar. Hurşit Tolon gibi sevilen bir paşayı almak damara basmak demektir.” diyen kişidir.

Ergenekon sanığı Tolon’u savunup, Ergenekon operasyonları için “Hitler dönemi” diyen Altaylı, dün “postal yalayan” kendisi değilmiş gibi, bugün çıkmış köşesinde geçmişte de askeri siyasete karıştığı için eleştirdiğinden söz ediyor.

Ama arşiv Altaylı’yı yalanlıyor.

Şu haber bile Altaylı’nın ağzı bozuk nasıl bir küfürbaz olduğunu gayet net ortaya koyuyor:

Kısacası ağzı bozuk küfürbaz Altaylı, dün neyse bugün de aynen öyle davranıyor. Ama aynaya bakmıyor, aynaya baksa nasıl bir “lağımın” içinde olduğunu herhalde görmek istemiyor.

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

chp1

Aydın Doğan ve tetikçileri bu habere itibar etmedi!

Star gazetesinde Ahmet Kekeç’in “FETÖ’nün CHP imamı Enis olamaz” başlıklı yazısı şöyle… Şimdi neden sustuğunu …

kemal-feto

Darbeyi başarsaydı FETÖ KK’yı Başbakan yapacaktı

Star gazetesinde Ahmet Kekeç’in “Kemal Bey’e gelen FETÖ kitapçığı!” başlıklı yazısı şöyle… Darbe başarılı olsaydı, …

ozkok-fatih

“Türkiye’nin yüzde 99’u Müslüman değil” diye göbek atıyorlar!

Fatih Altaylı ve Ertuğrul Özkök 2 gün arayla, Türkiye’de insanların dinden ne kadar uzak yaşadığına …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir