Anasayfa / GÜNDEM / Adem’le Hamit’in ilk görüntüleri A Haber’de
adem-hamit-son3

Adem’le Hamit’in ilk görüntüleri A Haber’de

A Haber önemli bir habercilik başarısına imza atarak Suriye’de kaybolan iki Türk gazetecinin son görüntülerini yayınladı.

Türk televizyonlarında büyük bir habercilik başarısına imza atan A Haber; Suriye’de yaşanan olayları yerinde görmek ve gördüklerini kamuoyuna aktarmak için bölgeye giden ve burada gözaltına alındıktan sonra 57 gündür kendilerinden haber alınamayan gazeteciler Hamit Coşkun ve Adem Özköse’nin görüntülerini Türk televizyonlarında ilk defa yayınladı.

İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye ve İranlı yetkililer ile yoğun görüşmeler yaparak gazeteciler Adem Özköse ve Hamit Coşkun ile Şam’da görüştü. Gazetecilerin yaklaşık 2 ay sonra ilk kez aileleri ile de telefonda görüştüren İHH heyeti, gazetecilerin sağlıklarının yerinde olduğunu gözlemledi.

İnsani diplomasi sürecini başarıyla yürüten İHH heyeti hem Suriyeli hem de sürece aracılık eden İranlı yetkililerin olumlu bir tavır sergilediğini belirtirken, gazetecilerin serbest bırakılması için umutlu olduklarını söyledi.

Heyet içerisinde yer alan ve gazeteciler ile sohbet eden İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım da gazeteciler ile fotoğraf çektirdi.

İŞTE O GÖRÜNTÜLER:

MEDYAGUNDEM

ihh

Bayraktar çiftinden İHH standına ziyaret

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar ve eşi Selçuk Bayraktar Yenikapı’da düzenlenen İstanbul Gençlik Festivali’ndeki …

ertugrul-ozkok

Fitneci şaklaban, alçak, hain!

Yeni Akit gazetesinde Ali Karahasanoğlu’nun “Fitneci Özkök, azıcık onuru varsa, bir tane isim verir!” başlıklı …

mavimarmara3

İHH Erdoğan’dan özür diledi

İHH, “İsrail’le örtünen çıplak kalır” çıkışı için için özür açıklaması yaptı. İnsan Hak ve Hürriyetleri …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir