Anasayfa / ANALİZ / Açıkla Semerci AA’ya ne kadar borcun var?
semerci-aa

Açıkla Semerci AA’ya ne kadar borcun var?

MEDYAGÜNDEM- Yavuz Semerci bugün Gazete Habertürk’teki köşesinde, “Arınç’ın bilgisi var mı? A.A parayla haber yolluyor!” başlıklı bir yazı yazdı. Yazısı Anadolu Ajansı’nı hedef alıyor ve son dönemde önemli bir çıkış yakalayan Anadolu Ajansı’nı “para karşılığı haber yapmak”la ve gazetecilik ilkelerini çiğnemekle itham ediyordu.

Semerci, “Parayla haber servisi yaptırmak etik mi değil mi? Bu uygulama halkın haber alma özgürlüğünü engellerler mi? Bu uygulama A.A’nın ekonomi haberlerini yapan arkadaşları muhabirlikten çıkarıp sadece bir halkla ilişkiler uzmanı haline getirmez mi?” diye yazarak Gazeteciler Cemiyeti  ve meslek kuruluşlarını göreve çağırdı.

Semerci’nin durup dururken Anadolu Ajansı’nı hedef alması manidardı. Yazısında konu ettiği uygulama da yeni değildi. Anadolu Ajansı’nın pek çok haber paketinden biri olan “Şirket Haber Paketi” her ne olduysa Semerci’yi şimdi rahatsız etmişti.

MEDYAGÜNDEM’e ulaşan bilgilere göre,  Habertürk yazarı Semerci bugünkü yazısını boşuna yazmadı. Semerci aynı zamanda Gazeteport isimli internet sitesinin de sahibi.

İddiaya göre Gazeteport’un 2010 yılına ait Anadolu Ajansı’na ödemediği bir abonelik borcu var. Anadolu Ajansı da o borcun peşine düşünce Semerci kaleme sarıldı.

Habertürk yazarı ve Gazeteport sahibi Semerci’ye soruyoruz: Bu iddia doğru mu?

Anadolu Ajansı sizden borcunu istediği için mi bu yazıyı kaleme aldınız?

Eğer iddia doğruysa asıl sizin yaptığınız gazetecilik etiğine sığar mı?

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

ht3

Habertürk’ün ByLock haberi uydurma çıktı

Emniyet Genel Müdürlüğünce, “215 bin kişilik ByLock listesinin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına iletildiği”ne dair haberin, genel …

abd-general

AA muhabirinin sorusu ABD’li generalin zoruna gitti

ABD öncülüğündeki DEAŞ Karşıtı Koalisyon Komutanı Korgeneral Stephen Townsend’in basın toplantısı gergin anlara sahne oldu. …

ht

O, Habertürk’e gelince, kanal birden FETÖ kanalına döndü

FETÖ’nün medya yapılanmasına yönelik, aralarında “fuatavni” hesabının kurucusu olduğu tespit edilen Said Sefa, Atilla Taş …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir