Anasayfa / GENEL / Açıkla Kılıçdaroğlu kaça aldın o rezidansı?
rez-kemal

Açıkla Kılıçdaroğlu kaça aldın o rezidansı?

BUZGATE skandalına konu olan BUZ Rezidans’ta dairesi bulunduğu ortaya çıkan Zeynep Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada merak edilen birçok detaya cevap vermekten kaçındı.


Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin eşi CHP’li milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi’nin BUZ Rezidans’ta 12 dairesinin olduğu belgeleriyle ortaya çıkmıştı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kızı Zeynep’in, BUZ Rezidans’ta ultra lüks dairesi olduğunun belirlenmesinin ardından skandal ile ilgili açıklama yaptı. Ancak, ne dairenin fiyatını, ne de daireyi kimden hangi şartlarda aldığını söyleyebildi.

BABADAN “DESTEK”

GÜNEŞ Gazetesi’nin BUZGATE skandalını ortaya çıkarmasının ardından Zeynep Kılıçdaroğlu Cumhuriyet Gazetesi’ne alelacele röportaj verdi. Röportajında “Daire havadan gelmedi” diyen Zeynep Hanım, önce alın terinden ve kul hakkından dem vurdu, ardından Ataşehir’in göbeğindeki ultralüks dairenin fiyatıyla ilgili ise polemiğe girmek istemediğini söyledi.

İLGİNÇ TESADÜF

Zeynep Kılıçdaroğlu’nun açıklık getirmediği bir başka konu da CHP Milletvekili Gamze İlgezdi’nin 12 dairesinin bulunduğu BUZ Rezidans’ı neden tercih ettiği oldu. Zeynep Kılıçdaroğlu’nun Ataşehir’deki imar yolsuzlukları üzerine yükselen BUZ Rezidans’tan daire sahibi olması kamuoyunun kafasını karıştırdı.

SANKİ CHP GENEL MERKEZİ

BUZ Rezidans’ın yapıldığı Ataşehir’deki arazi, CHP’li Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve enişteleri tarafından parsel parsel toplanmıştı. Rezidansı ise Gürsel Tekin’in en yakın arkadaşlarından biri olan CHP’li Kadıköy Belediyesi’nin eski Başkan Yardımcısı Hüseyin Büyük inşa etmişti. O rezidanstaki 12 daire Gamze İlgezdi’nin, biri de Zeynep Kılıçdaroğlu’nun üzerine kayıtlı. Ayrıca Gamze İlgezdi ve Battal İlgezdi’nin akrabalarının aynı rezidansta 17 adet dairesi olduğu biliniyor.

SARAY GİBİ MAKAM

Rezidans skandalıyla anılan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin lüks merakı dudak uçuklattı. 2013’te TOKİ tarafından belediyeye bağışlanan yeni binaya taşınan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, başkanlık makamındaki koltuklar için belediyenin kasasından adeta bir servet ödedi

(GÜNEŞ)

MEDYAGUNDEM

kemal-feto

KK yine FETÖ’cü yüzünü gösterdi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye – Almanya krizinde tarafını seçti. Partisinin grup toplantısında konuşan CHP …

kk

Kirli plan için HDP’yi sahaya sürüyorlar

Büyükada ajanları tek tek tutuklanınca terör sevici Avrupa çıldırdı. CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’ ile kaos …

KK’ya FETÖ’den plaket

Fetullahçı Terör Örgütü için var gücüyle çalışan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun FETÖ imamları ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir