Anasayfa / ANALİZ / ABD’nin Nihat Erim şifresini çözdük!
us4

ABD’nin Nihat Erim şifresini çözdük!

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği Twitter resmi hesabından zamansız ve manasız biçimde eski Başbakan Nihat Erim’in Beyaz Saray’da ağırlanışını “nostalji” gibi paylaştı. ABD’nin verdiği mesaj; Türkiye’ye darbe, Erdoğan’a suikast tehdidi olarak yorumlandı. ABD’nin Nihat Erim’le verdiği mesaj netti. İşte size bir MEDYAGÜNDEM okurunun gönderdiği yorumla şifresi:

medyagundem.com

Bu kadar başbakan içinde darbeyle gelip, teröristler tarafından öldürülen Nihat Erim’in fotoğrafını koyup, altına da “Türk-Amerikan dostluğu” yazmak tam da Amerikan tarzıdır. Amerika’nın Türkiye’yle ne tarz bir dostluk ilişkisi olduğunun çok acı bir kanıtı, Nihat Erim ABD’nin tezgahladığı 12 Mart 1971 NATO darbesinden önce kapalı kapılar ardında, indirilecek hükümetin ardından başbakan yapılacağı kararlaştırılmış CHP’li bir isimdi.

O kadar siyasinin içinden Nihat Erim’in seçilme sebebi de meclis konuşmalarında ortaya koyduğu ABD sevgisi ve Amerikan hayranlığı dolu performansıydı.

Amerika’ya o kadar bağlıydı ki ABD darbeyi tezgahlarken başa getirecekleri en uygun adamın Erim olduğuna karar verdi. Bu bilgiler dönemi yaşayan siyasetçilerin anılarında vardır. Daha sonra ABD darbeyi yaptırdı ve kendi adamı olan Erim’i de başa getirdi. Bir sene gibi kısa bir süre başbakanlık yaptı. 1971/80 arasındaki süreçte Türkiye hiç istikrar yüzü görmedi.

NATO gladyoları askeri ve sivil bürokrasideki NATO- ABD unsurları bu süre boyunca her türlü operasyonu yaptılar. Sol davası diye gençleri birbirine kırdırma operasyonlarına başladılar. Tekrar bir amerikancı darbeye zemin hazırladılar, Nihat Erim de temmuz 1980’de Mahir Çayan’ın adına intikam alan  arkadaşları tarafından öldürüldü.

Kısa süre sonra da zaten 12 eylül darbesi oldu..

İşte bizim güzel ülkemizi Amerika NATO’ya girdiğimiz günden beri içerdeki gladyolarıyla, işbirlikçi hain siyasetçileriyle 40 /50 yıl böylesine alçakça sömürdü bizi kana, göz yaşına acıya boğdu.

15 Temmuz’da da aynı şeyi yapmaya kalktılar ama bu yüce millet artık yeter dedi Erdoğan’ı yedirmedi, onlar bunu anlamadılar, bize Erdoğan’ı verin rahat edin demeye getirdiler ama tüm siyasi görüşlerden insan şunu gördü; Erdoğan sadece Erdoğan değildir, onun simgelediği şeydir.

O batılı emperyalistler tarafından bu kadar hedefteyse demek ki adam gibi adamdır, sahip çıkılmalıdır yani Erdoğan vatandır, namustur ne pahasına olursa olsun arkasında durulmalıdır.

ABD artık bu bayatlamış senaryoları bıraksın kendini daha da pespaye duruma düşürmesin, ne eski gücü kaldı ne de havası dünya artık onun etrafında dönmüyor tek başına ali kıran baş kesenlik yaptığı günler bitti yeni bir dünya kuruluyor.

MEDYAGUNDEM

erdogan

Erdoğan’dan tarihi çağrı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti grup toplantısında İslam dünyasına ‘Kudüs’ü ziyaret edin’ çağrısında bulundu. AK Parti …

yunan

Krizin altından ABD çıktı

3 Temmuz 2017’de, Türk bandıralı ticaret gemisine Yunan Sahil Güvenlik botundan ateş açılmış, Yunan tarafı …

guardian

İngiliz gazete Erdoğan yalanını böyle yedi!

15 Temmuz’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın makalesini yayınlayan The Guardian gazetesi, kendi yaydığı “Kılıçdaroğlu yazınca Erdoğan yazmak …

1 Yorum yapıldı

  1. nato gladyoları iş başında 1960/ 80 arası italyadaki yaklaşık 4.300 terör saldırısının neredeyse tamamını cia ya bağlı nato gladyoları gerçekleştirmiştir çoğu sol örgüt görünümlü sahte bayrak operasyonlarıydı bunlar kanıtlarıyla arşivlerde mevcuttur bu yapı ve işlediği suçlar hakkında ciltler dolusu kitaplar yazılmış, soruşturmalar yapılmış deşifre olmuştur hatta 1990 yılında ap nin gladyo yapılanmasını kabul edip kınadığı bir karar vardır ülkemizin şuan yaşadığı saldırılar sahte bayrak gladyo operasyonlarıdır kullanılan mühümmat ve silahlar nato envanterine kayıtlıdır nihat erim fotoğrafı da bu operasyonun bir parçasıdır amaç darbeye zemin hazırlamak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir