Anasayfa / GENEL / AA’nın servis ettiği görüntüdeki şok detay!
terorist-tunceli4

AA’nın servis ettiği görüntüdeki şok detay!

MEDYAGÜNDEM- Anadolu Ajansı, Tunceli Ovacık’ta bir mağarada sıkıştırılan 4’ü kadın 23 teröristin teslim olmaya ikna edildiği operasyonun görüntülerini servis etti bugün.

Kış üslenmesine geçen ve Ovacık’ta yeniden yapılanıp etkin olmak isteyen terör örgütü Maoist Komünist Partisi’ne (MKP) yönelik operasyon başlatan güvenlik güçleri, 16 Kasım’da Karagöl kırsalında bir grup teröristle sıcak temas sağladı. Güvenlik güçlerinin ‘teslim ol’ çağrısına ateşle karşılık veren teröristlerle çıkan çatışmada 1 asker yaralandı, 2 terörist sağ ele geçirildi.

AA’nın ulaştığı görüntülere göre, Mehmetçik, mağaradaki teröristlere megafonla seslenip 24 saat boyunca defalarca ‘teslim olun’ çağrısı yaptı. Operasyonu yürüten komutan, teröristlere, ‘Etrafınız tamamen çevrildi. Biz sizin canlı olarak teslim olmanızı istiyoruz. Size hiçbir şekilde atış yapılmayacak. Bizim orayı yerlebir etme gücümüz var. Lütfen siz de bunu değerlendirin ve teslim olun. Yaşamak sizin elinizde’ diye seslendi.

Güvenlik güçleri, teslim olan teröristlere mağarada yaralı ya da ölü arkadaşları olup olmadığını sordu, mağaranın içine ilişkin bilgi istedi. Bu sırada korktuğunu söyleyen kadın teröriste korkmaması yönünde telkinde bulunan komutanlar, ‘Korkma, sakin ol. Öyle bir şey olmaz. Korkulacak bir şey yok. Oradan çıkmasaydınız kötü olurdu. Çıktığınız iyi oldu’ dedi.

Komutanlar, yüzünü yıkamak isteyen teröriste su getirtti. Teröristler yüzünü yıkayıp Mehmetçiğin getirdiği suyu içti. Mehmetçik, dizinden yaralı bir teröriste de tıbbi müdahalede bulundu. Teröristler daha sonra askeri bir helikopterle Ovacık’a nakledildi.

“ZAYİAT NE!”

Görüntülerde bir detay dikkat çekiciydi. Güvenlik güçleri kadın teröriste “Zayiat var mı?” diye sordu, terörist “Zayiat ne” cevabını verdi. Kadın teröristle konuşan komutan, zayiatın ne olduğunu açıklamak zorunda kaldı.

Yine aynı kadın teröriste mağara hakkında sorular soran komutanın “Mesafe ne kadar?” sorusuna da kadın terörist cevap veremedi. Mesafeden kastedilen neyse daha açık biçimde soran komutan ancak öyle istediği yanıtı alabildi.

“Zayiat” ve “mesafe” kelimelerinin ne anlama geldiğini bilmeyen teröristin durumu da, teröristlerin seviyesini göstermesi açısından manidardı.

İşte o görüntüler: 

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

abd-general

AA muhabirinin sorusu ABD’li generalin zoruna gitti

ABD öncülüğündeki DEAŞ Karşıtı Koalisyon Komutanı Korgeneral Stephen Townsend’in basın toplantısı gergin anlara sahne oldu. …

can-huf1

Can’cık ‘gazetecileri’; ya terörist ya katil

Kaçtığı Almanya’da “dünyanın en büyük gazeteci hapishanesinden geliyorum” diyen Can Dündar’ı gerçekler yalanlıyor. Dündar’ın gazeteci …

salihm2

Bild paçavrası Türk gazetecileri hedef gösteriyor

Almanya’nın en yüksek tirajlı gazetesi Bild, Türk gazetecileri “casus” diyerek fişliyor, hedef gösteriyor. Genel yayın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir