Anasayfa / GENEL / Zirve katliamı şüphelisi Gülen örgütü kurbanın eşini Türkiye’den kaçırtmak mı istiyor?
gesse3

Zirve katliamı şüphelisi Gülen örgütü kurbanın eşini Türkiye’den kaçırtmak mı istiyor?

Zirve Yayınevi Katliamı’nda hayatını kaybeden Tilman Geske’nin Malatya’da yaşayan eşi Susanne Geske’nin davadaki tahliyelerin ardından Türkiye’yi terkettiğini yazan Cemaat medyasına Geske’den yalanlama geldi. Geske sanıkların tahliye edilmesiyle korkup Türkiye’den ayrıldığına dair iddiaları ‘Saçma’ olarak nitelendirdi.

Geske, halen Türkiye’de olduğunu, 1.5 ay sonra çocuklarının eğitimleri ile ilgili 6 aylığına Almanya’ya gideceğini ancak, döneceğini söyledi. Geçtiğimiz günlerde Cemaat’in Zirve Katliamı gibi birçok katliamda parmağı olduğuna dair Ankara Cumhuriyet Savcılığı’nın soruşturma başlattığı ortaya çıkmıştı.

Bugün Zaman, Today’s Zaman gibi Cemaat gazeteleri “Zirve sanıkları tahliye olunca Türkiye’den ayrıldı” başlığıyla verdiği haberde, Zirve katliamında hayatını kaybeden Tilman Geske’nin eşi Suzanne Geske’nin sanıkların ardından korktuğu için Türkiye’den ayrıldığını yazmıştı.

gulen-cinayet1

Suzanna Geske, kendisine telefonla ulaşan DHA muhabirine halen Malatya’da olduğunu ve bu iddiaların tamamen saçmalık olduğunu söyledi. Arkadaşlarının kendisini aramasıyla hakkındaki haberi okuduğunu belirten Geske, iddianın aksine Türkiye’yi terk etmediğini söyledi. Çocukları’nın eğitimlerinin söz konusu olduğunu ve 1.5 hafta sonra 6 aylığına Almanya’ya gitmeyi düşündüğünü, bu sürenin sonunda Türkiye’ye dönerek Malatya’da yaşamaya devam edeceğini söyledi. Suzanna Geske, kendisine telefonla ulaşan DHA muhabirine halen Malatya’da olduğunu ve bu iddiaların tamamen saçmalık olduğunu söyledi. Arkadaşlarının kendisini aramasıyla hakkındaki haberi okuduğunu belirten Geske, iddianın aksine Türkiye’yi terk etmediğini söyledi. Çocukları’nın eğitimlerinin söz konusu olduğunu ve 1.5 hafta sonra 6 aylığına Almanya’ya gitmeyi düşündüğünü, bu sürenin sonunda Türkiye’ye dönerek Malatya’da yaşamaya devam edeceğini söyledi. Geçtiğimiz günlerde Cemaat’in Zirve Katliamı gibi birçok katliamda parmağı olduğuna dair Ankara Cumhuriyet Savcılığı’nın soruşturma başlattığı ortaya çıkmıştı. Savcılık Emniyet’e yazı yazarak konuya ilişkin bulguların kendisine ulaştırılmasını istemişti.

İşte Zaman ve Today’s Zaman’ın o haberleri:

gesse

gesse1

 

MEDYAGUNDEM

kemal-feto1

KK’nın FETÖ aşkına bakın!

FETÖ’nün en önemli yayın organlarının başında gelen Zaman ve Bugün’e kayyum atanması üzerine CHP Genel …

kenes1

O FETÖ’cü terörist dolandırıcılıktan da yargılanıyor

Kapatılan Today’s Zaman’daki bir yazıda THY ile ilgili yalan haber yayımlandığı gerekçesiyle Genel Yayın Yönetmeni …

feto-medya

FETÖ’nün terörist yazarlarına müebbet

Zaman yazarları hakkında 3’er kez ağırlaştırılmış hapis cezası istendi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü …

1 Yorum yapıldı

  1. Bu ülkeden ancak HaşHaşiler kaçar!!! sebebi ne peki??? El-Cevap: Adalet sistemini kendileri bozdukları için adaletten KORKUYORLAR…. Şeriatın kestiği parmak acımaz lafını gerekirse Hakim satın alın işimiz görülsün diyen bir alçak bu ülkeden kaçar…sana sesleniyorum HaşHaşi başhahamı Susanne bacıyı sen kendinle mi karıştırdın ha??? yaşına başına bile bakmıyor hala KORKUYOR ülkesine gelemiyor…İnsan ölecekse de kodese girecekse de memleketinde ölür kodese girer…İninden hükümeti şikayet etmeler karalama kampanyaları yürütmeler darbeye teşebbüs etmeler ancak sana yakışır KORKAK herif

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir