Anasayfa / GENEL / ZEK’in rüşvet tapeleri “kedi”ye emanet!
zek-kedi

ZEK’in rüşvet tapeleri “kedi”ye emanet!

17 Aralık’ı tezgâhlayan Mali Şube, Zekeriya Öz’ün bir işadamından mont ve gözlük istediği tapeleri, bilgisayarda “kediler” isimli bir dosyada saklamış.

SABAH’ın ortaya çıkardığı Zekeriya Öz’ün “rüşvet mont ve gözlük” tapelerinin yankısı devam ediyor. Şimdi de 17 Aralık darbesini tezgâhlayan Mali Şube ekiplerinin, savcı Zekeriya Öz’ün bir işadamından mont ve gözlük istediği tapeleri “kediler” isimli bir klasöre gizlediği sonra da klasörün gizli olduğu bilgisayarın çökertildiği ortaya çıktı. İstanbul Mali Şube Müdürlüğü’nde yönetim değiştikten sonra yeni ekip 14 bilgisayarın silindiğini belirledi. Tape ve teknik takip verilerinin gizlendiği bilgisayarların içindeki verilerin kurtarılabilmesi için, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü suçlar Bürosu’nun talimatı ile bilgeleri kurtarma çalışmaları başlatıldı.

FİKRET SEÇEN’E DE TEŞEKKÜR

Geri kurtarma programı yardımı ile yapılan çalışmalar sırasında “HP TRF24ZSP_ Seagate_82A98X2F_500GB” isimli kayıt içinde “kediler” isimli bir dosya bulundu. Dosyanın içi kontrol edildiğinde ise 6 numaralı belgede Zekeriya Öz ait tapeler olduğu görüldü. Zekeriya Öz, “X Başsavcı”olarak kodlanmıştı. Tapeler fezleke ile birlikte savcılığa gönderilmek yerine bilgisayarda tutulmuş ve soruşturma kapsamına sokulmamıştı. Aynı dosyada eski İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Fikret Seçen’in de tapesi bulundu. 17 Aralık şüphelisi olan Osman Ağca isimli işadamı ile görüşen Fikret Seçen, Ağca’dan bir işini hallettiği için teşekkür alıyor. Gebze’ye düz savcı olarak sürülen Seçen ile Ağca arasında şu diyalog yaşanıyor:
Osman Ağca: Saygılarımı arz ediyorum başsavcım öncelikle, çok teşekkür etmek üzere aradım.
Fikret Seçen: Estağfurullah bir şey yapmaya çalıştık. Bilmiyorum sonucu ne oldu da… Sevgimiz ve saygımızın üst düzeyde olduğunu bilin. Bu görüşmeden de anlaşılıyor ki Osman Ağca Fikret Seçen’e bir işini hallettiriyor ve teşekkür için arıyor. Seçen’in hangi işi halletliği ise anlaşılamadı. Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Savcısı tarafından ifadesi alınan Osman Ağca detaylı bilgi vermedi. Zekeriya Öz gibi Fikret Seçen’in bu görüşmesi de HSYK’ya bildirildi.

İŞTE O TAPELER

12.01.2013 – 15.02
Başsavcı X Şahıs: Ben Adidas’ta baktım da öyle Zümrüt Yeşili ince… Tüyünden incecik bir mont var o olur. Ona 58 beden olabilir. Bana oldu o da benden biraz iri 58 beden olur ona. 419 Lira falan. Adidas’ın orijinal şeyi.
Osman Ağca: Tamam abi.

16.01.2013 – 11.39
Başsavcı X: O şeyleri unuttun galiba Osman…
Osman Ağca: Abi şeyi gönderdim ben gelmedi mi? Çocuk saat 12’ye gelmesi lazımdı.
Başsavcı: Tamam ben gözlük alacağım da kendime.
Osman Ağca: Hangisi uygun size, İstinyepark ya da Metrocity?
Başsavcı: Cevahir’de yok mu?
Osman Ağca: Hangisine giderseniz haber bekliyorum sizden. Bu konuşmanın ardından Levent’teki Metrocity AVM’ye giden Öz, bu konuda Ağca’ya bilgi veriyor. Bunun üzerine işadamı Ağca gözlük satan mağazayı arayıp, “Misafirim geldi mi? Ne lazımsa yapın. Ben ödemesini alırım. Ücret almayın” diyor. Tutanaklarda Öz’ün istediği marka montun ise 12.46’da teslim edildiği de yazılı.

GAZETECİNİN ÜZERİNE YÜRÜDÜ
Bakırköy Başsavcı Vekilliği’nden Bolu’ya düz savcı olarak atanan Zekeriya Öz, ailesiyle birlikte bir kafeteryada otururken fotoğrafını çeken gazetecinin üzerine yürüdü. CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan’ın da aralarında bulunduğu gazetecilerin masasına gelen Savcı Öz, “Neden fotoğrafımı çekiyorsun. Fotoğrafımı çekemezsin kardeşim” diyerek bağırdı. Gazeteci Kasım Şahin ise yerinden kalkmayarak, “Bana bağıramazsınız” diye karşılık verdi. Bu esnada savcı Öz’ün eşi de “Özel hayatımıza müdahale edemezsiniz” diyerek tartışmaya dahil oldu. Gazeteci de bunun üzerine, “Siz topluma mal olmuş insansınız. Hülya Avşar gelsin onu da çekerim” diyerek kendini savundu. Daha sonra masada bulunan diğer gazeteciler Zekeriya Öz’ü kolundan tutarak masadan uzaklaştırdı. (SABAH)

MEDYAGUNDEM

zek

FETÖ’cü Öz’den eskort kızlarla alem!

Dubai masraflarını Ali Ağaoğlu’na, Marmaris tatilini Akın İpek’e ödeten firari savcı Zekeriya Öz, Bodrum’da bir …

zek5

FETÖ’cü soysuzun takma isimle lüks tatili!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının Koza-İpek Holding yöneticileri hakkında FETÖ kapsamında hazırladığı iddianamede, İpek ailesinin “sahibi oldukları …

zek5

FETÖ’cü ZEK’in dehşete düşüren ByLock mesajları

Firari olan FETÖ’cülerin en önemli isimlerinden olan Zekeriya Öz’ün ByLock mesajları ortaya çıktı. FETÖ tepe …

1 Yorum yapıldı

  1. Bunlar Hem PİÇ Hem de Sülün Osman

    Sadece ibne Sülün Zekeriya değil ki! Paralelcilerin alayı ibne! Şuna bak! Fikret Seçen denen paralelciye bak! Terör ve Örgütlü Suçlardan ifadesi alınan bir kişinin iş takipçiliğini yaptıktan sonra ‘Sevgimiz ve saygımızın üst düzeyde olduğunu bilin’! Ne demek lan bu? Sen savcı mısın iş takipçisi misin? Zoytarı mısın? Haram yemediniz ama boklar yediğiniz kesin, bu milletin, çoluğunuzun çocuğunuz nasıl yüzüne bakabiliyorsunuz?

    HSYK’nın en kısa zamanda gereğini yerine getirmesi gerekiyor, getirmiyorsa HSYK’da ki paralelcilerin en kısa zamanda gereğinin yerine getirilmesi gerekir. HSYK sessizliğini devam ettirdiği müddetçe suç ortaklığı suçlamasından kaçamayacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir