Anasayfa / GENEL / ZEK’in bir beleş tatili daha!
zek-tatil

ZEK’in bir beleş tatili daha!

Düz savcı Zekeriya Öz’ün iş adamlarına ödettiği bir tatil daha ortaya çıktı. Öz, 2012’de iş adamı Halil İbrahim Demirhan’a “Dubai’ye gitmek istiyorum. Organize edin” diye emrivaki yaptı. Ardından valizini hazırladı. 7 yıldızlı Meydan Otel’in Kral Dairesi’nde tek kuruş ödemeden 4 gün kaldı.


Bir dönemin sansasyonel davalarına imza attıktan sonra paralel örgüt bağlantıları ortaya çıkınca Bolu’ya düz savcı olarak atanan Zekeriya Öz’ün karıştığı skandallara bir yenisi daha eklendi. Son olarak 17 Aralık Operasyonu’nda, emniyette yaptığı şovla gündeme gelen Öz o günden sonra gerek yaptığı cahilce yorumlarla gerekse adının karıştığı skandallarla gündeme geldi. İş adamı Ali Ağaoğlu’nun parasıyla Dubai’de 80 bin liralık tatile gittiği ortaya çıkan Öz’ün daha önce de benzer şekilde Dubai tatili faturasını başka bir iş adamına ödettiği belirlendi. 

YÜZ BİN LİRA ÖDESE YAPAMAZ

Ali Ağaoğlu’nun avukatı Ali Demirhan, bir mafya üyesi gibi davrandığını söylediği Öz’ün 2012’de de ağabeyinin şirketi vasıtasıyla Dubai’ye gittiğini söyledi. TAKVİM’e konuşan Demirhan şunları söyledi: “Ağabeyim Halil İbrahim Demirhan’ın Dubai’de önemli işleri var. Meydan Hotel projesini ağabeyimin şirketi yaptı. Zekeriya Öz bunu bildiği için 2012 yılının Şubat ayında ağabeyime gidip ‘Dubai’ye gitmek istiyorum. Organize edin’ dedi. Özel yetkili bir savcı böyle bir emrivaki yapınca geri çevirmek olmaz. Zaten misafirperver insanlarız. Öz ve ailesi, toplam 5 kişi 7 yıldızlı Meydan Hotel’de kaldı. Uçağı kendisi ayarladı. Ama Kral Dairesi’nde ağırlandı. Havalimanından özel karşılama ile alındı. Kaldığı süre boyunca özel araçlarla gezdirildi, yedirildi, içirildi. Bugün o tatili yapmaya kalksanız 100 bin liradan aşağı tutmaz. Bizim için para önemli değil. Ama savcılık makamını kullanarak iş adamlarına bu tarz emrivakiler yapması hiç ahlaki bir davranış değil. Zaten ben kendisinin kendini beğenmiş, insanlara yüksekten bakan bir insan olduğunu bildiğim için özellikle muhatap olmadım” diye konuştu. 

DUBAİ EMİRİ’NİN MEKANI

Zekeriya Öz’ün savcılık makamını kullanarak kendisine on binlerce liralık tatil ısmarlattığı Meydan Hotel, Dubai’nin en lüks otelleri arasında yer alıyor. Dünyanın en önemli at yarışlarından biri olan Dubai World Cup’ın koşulduğu hipodromun bulunduğu dev komplekste yer alan otele, yarış zamanlarında Dubai Emiri Raşid el Maktum da misafir oluyor. Otelin Kral Dairesi’nin günlüğü ise yaklaşık 12 bin lira. 360 metrekarelik dairede hepsi jakuzili üç ayrı banyo ve 5 oda bulunuyor. Otelin terasında, hipodrom manzarasıyla havuz sefası yapılabiliyor. Meydan Hotel’in restoranlarında ise bir öğünün kişi başı maliyeti 400 lirayı buluyor. 

BELEŞÇİLİK SABIKASI KABARIK

Zekeriya Öz geçmişte yine bir Dubai tatili ile gündeme gelmişti. Bir savcı arkadaşıyla ailecek Dubai’ye giden Öz, yaklaşık 80 bin liralık tatil faturasını Ali Ağaoğlu’na ödetmişti. TAKVİM’in ortaya çıkardığı faturalara karşın, parayı kendi ödediğini iddia eden Öz, 355 gündür tek bir fatura bile gösteremedi. Öz, ayrıca paralel yapının yaptığı dinlemelere de takılmıştı. Paralel polisler tarafından silindikten sonra tekrar ortaya çıkarılan tapelerde, Öz’ün Nişantaşı’nda Brandroom isimli mağazadan gömlekten iç çamaşırına kadar on binlerce liralık alışveriş yapıp parayı bir iş adamına ödettiği ortaya çıkmıştı. 

(MEVLÜT YÜKSEL/TAKVİM)

MEDYAGUNDEM

zek

FETÖ’cü Öz’den eskort kızlarla alem!

Dubai masraflarını Ali Ağaoğlu’na, Marmaris tatilini Akın İpek’e ödeten firari savcı Zekeriya Öz, Bodrum’da bir …

zek5

FETÖ’cü soysuzun takma isimle lüks tatili!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının Koza-İpek Holding yöneticileri hakkında FETÖ kapsamında hazırladığı iddianamede, İpek ailesinin “sahibi oldukları …

zek5

FETÖ’cü ZEK’in dehşete düşüren ByLock mesajları

Firari olan FETÖ’cülerin en önemli isimlerinden olan Zekeriya Öz’ün ByLock mesajları ortaya çıktı. FETÖ tepe …

2 Yorumlar

  1. bu savcı hakkında çok yazıldı çizildi ancak hiç bir şey yapılmadı henüz..hsyk ne iş yapıyor diye sormadan edemiyor insan

  2. hsyk 2. daire sesimizi duymuş olmalı ki bu kişileri meslekten ihraç etmek için bugün karar verecekmiş!!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir