Anasayfa / GENEL / Zekeriya Öz’ün neresi savcı?
metiner

Zekeriya Öz’ün neresi savcı?

A Haber’de Nihan Günay’ın sunduğu Arka Plan’a, Gazeteci Yazar Nagehan Alçı, Ak Parti Milletvekili Mehmet Metiner ve Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Levent Korkut katıldı. Programda 2. Paralel Yapı Operasyonunun konuşulduğu programda ‘paralel örgüt’ün yargı ayağı da masaya yatırıldı. Programda, HSYK Başkanvekili Ahmet Hamsici’nin açıklamalarına tepki gösteren Ak Parti Milletvekili Mehmet Metiner, “Kimdir Hamsici, görevi nedir? Yasa üstü bir adam mıdır?” diye sordu.

Mehmet Metiner şöyle konuştu:

“Kurul başkanı sıfatıyla adalet bakanı ancak konuşur açıklama yapar. Kişisel açıklama diyorlar. Kişisel diye bir şey var mı ya hiyerarşik düzende? Sen kişisel açıklama adı altında siyasi otoriteye meydan okuyamazsın. O kurulun başkanına meydan okuyamazsın. Ona cevap veremezsin. Sen siyasi bir makam değilsin sayın Hamsici. Bir daire başkanı kişisel açıklamalarını adalet bakanına cevap niteliğinde yapmaz. Kişisel açıklama mı yapmak istiyorsun? Sayın başbakanı densiz bir şekilde tehdit eden savcı hakkında yapacaksın kardeşim. Bu davranışın savcıya yakışmıyor. Her Allahın günü ‘tweet’leriyle ülkede gerginliğe sebebiyet veren Başbakan’ı tehdit  edecek kadar cüretkarlaşabilen, densizleşebilen bir savcıya haddini bildireceksin sen. Diyeceksin ki bu yaptığın bir cumhuriyet savcısına yakışmıyor.”

“ÖZ’ÜN YAPTIĞI YARGIYI ETKİLEMEKTİR SUÇTUR”

Metiner, dün Çağlayan Adliyesi önüne gelerek devam eden soruşturmalarla ilgili kameralara konuşan savcı Zekeriya Öz’ün, adeta bir ‘çete reisi’ gibi, ülkenin başbakanını tehdit ettiğini ancak HSYK’nın bu konuda hiçbir işlem yapmadığını söyledi. Metiner şöyle konuştu:

“Bunun neresi savcı? Bunun savcıya benzer bir halini bana söyler misiniz? Adliyenin önünde yargılama devam ederken yargılamayı etkileyecek söz ve davranışlarda bulunamazsın bu suçtur. Bir cumhuriyet savcısı bu tür açıklamaları nasıl yapabilir? Siyasi otoriteye meydan okuyacak densizliği nasıl yapar da HSYK da buna hala göz yumar? Ah Haşim Kılıç, ah Haşim Ağabey sana ne diyelim… Eğer HSYK’da yapmış olduğumuz iç idari düzenleme iptal edilmemiş olsaydı, bu ülkenin başbakanını çete reisi gibi tehdit etme cesaretini gösteremezdi bu savcı.”

MEDYAGUNDEM

kemal-feto1

FETÖ’cü cuntanın başbakanı!

AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, 15 Temmuz darbe girişimin başarılı ulaşması halinde Kemal Kılıçdaroğlu’nun …

zek

FETÖ’cü Öz’den eskort kızlarla alem!

Dubai masraflarını Ali Ağaoğlu’na, Marmaris tatilini Akın İpek’e ödeten firari savcı Zekeriya Öz, Bodrum’da bir …

zek5

FETÖ’cü soysuzun takma isimle lüks tatili!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının Koza-İpek Holding yöneticileri hakkında FETÖ kapsamında hazırladığı iddianamede, İpek ailesinin “sahibi oldukları …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir