Anasayfa / GENEL / ZAMAN’ın sürmanşetindeki Norşin Şeyhi’nden Erdoğan’a övgü dolu sözler!
norsin-seyhi

ZAMAN’ın sürmanşetindeki Norşin Şeyhi’nden Erdoğan’a övgü dolu sözler!

Norşin Şeyhi olarak tanınan Nurettin Mutlu, “Zulmü yaşamayanlar bugünün kıymetini bilemez. Atılan adımlar büyük devrim niteliğinde. Bunları görmezden gelmek nankörlüktür” dedi.

Zaman gazetesi dersaneleri gerekçe göstererek hükümete vurmak için geçtiğimiz günlerde seri manşetlerle bir kampanya yürütmüştü. Norşin Şeyhi Mutlu’yu da sürmanşetine çeken ZAMAN, dersaneler üzerinden hükümete vurmak için Norşin Şeyhi’nin dersanelerle ilgili sözlerini kullanmıştı.

Çözüm Süreci’ne verdiği destekle bilinen Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun önemli kanaat önderlerinden Norşinli (Bitlis Güroymak) Şeyh Nurettin Mutlu, “Çözüm süreci ile birlikte umutlanan bölge halkı bu adımlarla artık kendisini resmen bu ülkenin bir parçası ve sahibi görmeye başladı” dedi. Paketin bin yıldır bir arada yaşayan Türk ve Kürt kardeşliğini pekiştireceğine inandığını belirten Norşin Şeyhi,yapılan hayırlı işleri takdir etmenin hem dini hem de insani bir gereklilik olduğunu vurguladı. Mutlu, “Kur’an’da, insanların sahip olduğu bazı kötü özellikler sıralanır. Bunların en kötülerinden biri de nankörlüktür. Yapılan bu hizmetleri görmemek nankörlük olur” dedi.

Elde sihirli değnek yok

“Türkiye’nin yüzyıllara dayanan büyük sorunları var. Elde sihirli bir ağaç da yok ki hemen bir günde düzeltilsin. Bunlar iyi niyet adımları ile süreç içinde çözülecek. Zaten bu paket sadece Kürt meselesiyle ilgili değil benim anladığım kadarıyla. İnsanların, önündeki engellerin, yani temel hak ve özgürlüklerin önündeki manilerin kaldırılması ile ilgili bir pakettir bu. Bugüne kadar Kürtler, hep dışlandı, hortlandı. Ama artık horlanmak suçtur. Kıro, Pis Kürt, kuyruklu Kürt gibi ötekileştirici ve onur kırıcı ifadeler artık suç sayılacak.  X, Q, W’lerin bile alfabeye girmesi bir devrim.”

Vatandaş dağa prim vermiyor

“Bölge halkı, çözüm sürecine sahip çıktı. Artık örgüt istese de istemese de Kürtler bu adımlara sahip çıkıyor. Vatandaş artık, dağa prim vermiyor, ciddi karşı çıkıyor. Bu iktidar sayesinde güzel şeyler yapılıyor. Milletin bu kadar rahat olmasının en önemli nedeni ülkeyi idare edenlerin tavrından geliyor. Onlar olmasa bu kadar rahat edemezdik. İdarecilerin dirayetli ve basiretli duruşları ve halk ile bütünleşmeleri çok önemli. Halk, artık kendilerinden birilerinin idarede olduğunu biliyor. Hepsinden önemlisi kapıların suratlarına kapanmadığını görüyor ve yaşıyor.”

BAŞBAKAN’A DUA EDİYORUM

“Bütün namazlarımda, özellikle Başbakan ve çalışma ekibine çok dua ediyorum. Çünkü biz bu güne kadar çok büyük sıkıntılar yaşadık. Camilerimiz, medreselerimiz kapatıldı. Bunları bilmeyenler bugün atılan adımların kıymetini bilemez. Yıllar sonra kan dökülmeden bayram kutluyoruz.” (STAR GAZETESİ)

MEDYAGUNDEM

kemal-feto1

KK’nın FETÖ aşkına bakın!

FETÖ’nün en önemli yayın organlarının başında gelen Zaman ve Bugün’e kayyum atanması üzerine CHP Genel …

feto-medya

FETÖ’nün terörist yazarlarına müebbet

Zaman yazarları hakkında 3’er kez ağırlaştırılmış hapis cezası istendi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü …

zaman1

FETÖ’nün ilk darbe mesajı

Zaman gazetesi iddianamesinde darbe mesajının FETÖ tabanına 2013’te Gezici ve polisin bir arada gösterildiği afişle …

1 Yorum yapıldı

  1. Allah dostları kimin, neyin ne olduğunu çok iyi bilirler. Anadoluyu bilenler bilir ki, duaları Babakanımız içindir. Hemen yerine Cemaati, dershaneleri öven alternatif şeyhler çıkarırlarsa şaşırmamak gerekir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir