Anasayfa / GENEL / Zaman’ın rapor operasyonu!
zaman-rapor-ozal

Zaman’ın rapor operasyonu!

MEDYAGÜNDEM- 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın ölümüyle ilgili Adli Tıp Kurumu’nun hazırladığı raporun dün tamamlanması ve “zehirlenme olmadığı”na ilişkin rapor, özellikle Zaman’ın “rapor operasyonu”nu da bozdu.

Bugün Zaman Gazetesi’nin manşetinde, Adli Tıp Kurumu Başkanı Haluk İnce’ye dayandırılan sözlere bugün Adli Tıp Kurumu’dan yalanlama geldi.

Zaman’ın haberinde,, “İnce ‘ölüm nedeninin zehirlenme olmadığı’ yönündeki iddiaları kabul etmedi. İnce, Özal’ın vücudunda zehire rastlanıldığını fakat ölüm nedeninin zehir olup olmadığı konusunda uzmanlar tarafından görüş birliğine varılamadığını belirtti. Özellikle kurumdaki bazı uzmanların ‘zehir var ama bu, zehirlenme var demek için yeterli değil’ tezini savunmasının ortak bir kararın çıkmasına engel olduğu bildiriliyor.” denildi.

Ancak Adli Tıp Kurumu Başkanı Haluk İnce’ye dayandırılan bu haber, sabah saatlerinde Adli Tıp Kurumu’ndan yapılan açıklamayla yalanlandı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

‘Bugün bazı basın yayın organlarında Adli Tıp Kurumu Başkanı Haluk İnce’nin, merhum 8.Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın ölüm sebebinin belirlenmesine ilişkin Adli Tıp Kurumu 1. Adli Tıp İhtisas Kurulu’nun raporu ile ilgili beyanatta bulunduğu ileri sürülmekte ise de bu haberin asılsız olduğu, Adli Tıp Kurumu Başkanı Haluk İnce tarafından konuya ilişkin sözlü veya yazılı her hangi bir açıklamada bulunulmadığı hususu, kamuoyunun bilgisine sunulur’.’

Adli Tıp Kurumu Başkanı Haluk İnce, kurumdan yapılan bu açıklamayla hiç bir basın organına beyanat vermediğini belirterek Zaman’ın haberini kesin bir dille yalanladı.

Ortada yapılan hiçbir açıklama yokken Zaman’ın kafaları karıştıran böyle bir haberi gündeme getirmesi, Özal’ın cesedi üzerinden yürüttükleri “operasyonu” da bozdu.

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

kemal-feto1

KK’nın FETÖ aşkına bakın!

FETÖ’nün en önemli yayın organlarının başında gelen Zaman ve Bugün’e kayyum atanması üzerine CHP Genel …

erdogan1

Zafer sonrası anlamlı ziyaret

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tarihi referandum sonrası ilk ziyaretini ölümünün 24. Yıldönümünde merhum Turgut Özal’ın anıt mezarına …

feto-medya

FETÖ’nün terörist yazarlarına müebbet

Zaman yazarları hakkında 3’er kez ağırlaştırılmış hapis cezası istendi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir