Anasayfa / GENEL / ZAMAN’dan kendilerinin bile inanmayacağı haber!
zaman-ab1

ZAMAN’dan kendilerinin bile inanmayacağı haber!

Zaman, bugünkü manşet haberinde Erdoğan’ın AB’yi ‘paralel devlet’ konusunda ikna edemediğini ileri sürdü ancak AB’de kendisine şahit bulamadı.

Zaman, ‘Paralel Devlet’ iddiası AB’yi ikna etmedi” başlıklı manşet haberinde Başbakan Erdoğan’ın Brüksel gezisindeki olumlu temaslarını gölgeleme çabasına girdi..

Zaman, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın AB ile ilgili olan gezisini tamamen devlet içerisinde paralele bir yapılanmada bulunan Gülen grubu üzerinden okumaya çalıştı. Bunu yaparken de tüm gerçekleri çarpıttı.

Rompuy’u gizledi muhalife sarıldı

Zaman, Avrupa Komisyonu başkanı Jose Manuel Barroso’nun olumlu görüşlerini ve Avrupa Konseyi Başkanı Herman Van Rompuy’un HSYK ile ilgili “Biz burada siyasi durum konusunda bir analiz yapacak değiliz. Bu Türkiye’nin iç durumudur. Biz sonucu görüp değerlendireceğiz” sözlerini ise okuyucularından gizledi. Gazete haberindesadece muhalif bir isim olan, AB Türkiye Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkanı Helena Flautre’nin görüşlerine yer verdi. Zaman, bütün bir haberini üzerine kurduğu Yeşiller üyesi için “Flautre, eğer ‘paralel bir AP üyesi’ değilse söyledikleri ciddiye alınmalı.” diye yorumda bulunarak haberine dayanak oluşturmaya çalıştı.

Paraleller 1 hafta önceden kamp kurdu

Başbakan Erdoğan’la beraber Brüksel’e giden isimlerden gazeteci Abdulkadir Selvi’de bugünkü yazısında Paralel devletin 1 hafta önce kamp kurduğu AB’de, HSYK konusu ve yolsuzluk operasyonları konusunda kara propaganda sürdürdüğünü yazdı.

Sahtekârlık kabak tadı verdi

Yeni Şafak’tan Yasin Doğan ise Gülen grubu ve medyasıylailgili yazdığı şu satırlar da oldukça dikkat çekici:

En önemli kazanım ise kendi networklarında ürettikleri şehir efsanelerinin, uydurma hikayelerin, yalan-yanlış senaryoların artık yutulmaması… Herkesi saf yerine koyarak ürettikleri yalan hikayeler artık asıl olayı perdelemeye yetmiyor. Madalyonun bir yüzündeki tebessüm diğer yüzündeki korkunçluğu gizleyemiyor. İllüzyona dönüşen çift yönlülük artık açık seçik kendisini gösteriyor. Hem insafsızca saldıran, hem hiçbir şey yokmuş gibi mağdur edebiyatına sığınan sahtekarlık kabak tadı veriyor.

(HABER 10)

MEDYAGUNDEM

avrupa

AB’den küstah açıklama

Suriyeli sığınmacıları her seferinde siyaset malzemesi haline getiren AB’nin Genişlemeden Sorumlu Üyesi Johannes Hahn, Türkiye …

kemal-feto1

KK’nın FETÖ aşkına bakın!

FETÖ’nün en önemli yayın organlarının başında gelen Zaman ve Bugün’e kayyum atanması üzerine CHP Genel …

feto-medya

FETÖ’nün terörist yazarlarına müebbet

Zaman yazarları hakkında 3’er kez ağırlaştırılmış hapis cezası istendi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir