Anasayfa / GENEL / Zaman hurdacılara çalışıyor!
hurda-zaman

Zaman hurdacılara çalışıyor!

Paralel Devlet Yapılanması’nın sözcüsü olan Zaman Gazetesinin şişirme bir tirajla Türkiye’nin en çok ‘satan’ gazetesi olduğunu Yeni Akit belgeleriyle gözler önüne sermeye devam ediyor. Daha önce İstanbul’un Kadıköy ilçesinde ‘yumurta kartonu’ yapılmak üzere kağıt hurdacılarına satılan Zaman’ın şimdi de Ataşehir’de hiç açılmamış şeffaf ambalajlarla kağıt hurdacılarına satıldığı belgelendi.


Her fırsatta Türkiye’nin en çok ‘satan’ gazetesi olmakla övünen Zaman Gazetesi’nin okunmadan imha edildiği bir kez daha ortaya çıktı.

Fetullah Gülen’in liderliğini yaptığı Paralel Devlet Yapılanması’nın(PDY) gazetesi olarak bilinen Zaman’ın; İstanbul’un Kadıköy ilçesinde ‘yumurta kartonu’ yapılmak üzere kağıt hurdacılarına satıldığının deşifre edilmesinin ardından İstanbul’un bir başka ilçesi olan Ataşehir’de de hiç açılmamış şeffaf ambalajlarla kağıt hurdacılarına satıldığı belgelendi.

hurda3

ATAŞEHİR’DE DEPO AÇMIŞLAR

Ataşehir’e bağlı Kayışdağı semtinin en gözde mahallerinden biri olan Mimar Sinan Mahallesi’nde bulunan bir kâğıt hurda deposunun devletin kılcal damarlarına kadar girmiş örgütün yayın organlarına ev sahipliği yaptığı ortaya çıktı!

Kıbrıs Caddesi üzerinde yer alan kağıt hurda deposunda, insanları bıktırıcı bir ısrarla Zaman’a abone yapan ablalar ve abilerin zorla sattığı gazetelerin yer aldığı belirlendi.

hurda2

HAFTALIK GAZETE BİRİKTİRİYORLAR

Haftada bir gün olmak üzere; gazetenin dağıtım bayilerinden veyahut basım merkezinden hiç açılmamış balya balya gazetelerin toplanarak sokak arasındaki söz konusu depoya taşındığı, burada da paketler halinde biriken gazetelerin, kağıt hurdacılarına satıldığı öğrenildi.

Ambalajlı gazeteleri satın alan kağıt hurdacılarının ise, haftanın belirledikleri bir gününde nakliye kamyonlarıyla gelerek, taşıma işlemini gerçekleştirdiği bildirildi.

FİKİRTEPE’DEN MANİSA’DAKİ YUMURTA FABRİKASINA…

Daha önce Akit, İstanbul Kadıköy ilçesi Fikirtepe’de bulunan Dereboyu Caddesi’ndeki bir kâğıt hurda deposunda bulunan Zaman, Bugün, Millet, Meydan, Today’s Zaman gazeteleri ile Sızıntı ve Aksiyon dergilerinin kamyonetlere yüklenerek Manisa’da faaliyet gösteren yumurta fabrikasına gönderildiğini belgelemişti.

Geçtiğimiz aylarda ise, Zaman gazetesinin; Amasya’nın Merkez ilçesinde bulunan TOKİ konutlarında ambalajlarından açılmadan depolandığını, belli periyotlarla kamyonetlere yüklenerek hurdaya verildiği gün yüzüne çıkmıştı.

BASIN İLAN KURUMU DA HAREKETE GEÇMİŞTİ

Basın İlan Kurumu (BİK) Kontrol Kurulu; gazetemizin Zaman’ın tiraj oyununu deşifre eden yayınlarının ardından, Ocak 2014 ile Mart 2015 tarihleri arasındaki Zaman gazetesinin tirajını denetlemiş, abone olduğu iddia edilen kişilerin karşılığının olmadığı tespit edilerek Zaman gazetesinin 50 binin altında satan gazeteler arasına alınmıştı. Kurul; Zaman gazetesinin reklam payını da buna göre tekrar belirlemişti.

(YENİ AKİT)

MEDYAGUNDEM

kemal-feto1

KK’nın FETÖ aşkına bakın!

FETÖ’nün en önemli yayın organlarının başında gelen Zaman ve Bugün’e kayyum atanması üzerine CHP Genel …

feto-medya

FETÖ’nün terörist yazarlarına müebbet

Zaman yazarları hakkında 3’er kez ağırlaştırılmış hapis cezası istendi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü …

zaman1

FETÖ’nün ilk darbe mesajı

Zaman gazetesi iddianamesinde darbe mesajının FETÖ tabanına 2013’te Gezici ve polisin bir arada gösterildiği afişle …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir