Anasayfa / GENEL / ZAMAN gerçekten eriyor!
zaman-eriyor

ZAMAN gerçekten eriyor!

Zaman, bir aydır birinci sayfasından yayınladığı tiraj raporunu kaldırdı.

zaman-tiraj3

Hükümete yönelik 17 Aralık Darbe Operasyonu sonrası, yaptığı yayınlarla sürekli iktidarı silahın ucuna koyan Zaman Gazetesi’nin son birkaç gündür tiraj kaybettiği söyleniyor. Abone servisine gelen telefonlarla baş edemeyen gazetenin telefon santralinin bu yükü kaldırmadığı iddia ediliyor.

Gazetenin tiraj kaybettiğinin en somut göstergesi ise yaklaşık bir aydır birinci sayfasından yayınladığı tiraj raporunu kaldırması oldu.

Gazete, kasım ayında başlattığı reklam kampanyasında, her gün birinci sayfadan tiraj raporu yayınlayarak, abone sayısını artırdığını belirtiyordu. Dershane tartışmaları sırasında da aynı tavrı sürdüren gazete, tiraj raporu ile toplumun kendisini desteklediği imajı oluşturuyordu. Ama son 17 Aralık darbesi sonrası ise gazete tiraj raporunu birinci sayfadan kaldırması ise anlamlı bulundu.

FADIL AKGÜNDÜZ İLE GÜNDEME GELMİŞTİ

İşadamı Fadıl Akgündüz, dershane tartışmaları sırasında Zaman Gazetesi’nin logo fontunu kullananarak yaptığı remlarda Zaman Eriyor demişti. Gazete ise bu konuda mahkemeye giderek reklamları toplatmıştı. Sonrasında ise Akgündüz, ayrı reklamın bir başka versiyonunu televizyon kanallarında yayınladı. Sonrasında ise gazete, Akgündüz’e yolsuzluk imaları barındıran bir haberle cevap vermişti.

TİRAJ RAPORUNU KALDIRMALARI BUNU KANITLIYOR

Gazete daha önce Kasım ayında kampanya başlatacaklarını duyurmuş, ancak tiraj kampanyalarının dershane taslağını yayınladıkları günlere denk gelmesi dikkat çekmişti. O tarihlerden sonra her gün tiraj raporunu birinci sayfasında yayınlayan Gülen Grubu’nun gazetesi Zaman, 17 Aralık operasyonu sonrası ise tiraj raporunu 1. Sayfadan kaldırdığı görülüyor. 17-18 Aralık günü de tiraj raporu yayınlayan gazete 19-20 ve bu gün 1. Sayfadan tiraj raporunu yayınlamadı. Bu ise gazetenin gelen iptallerle baş edemediğini gösteriyor… (haber10)

MEDYAGUNDEM

kemal-feto1

KK’nın FETÖ aşkına bakın!

FETÖ’nün en önemli yayın organlarının başında gelen Zaman ve Bugün’e kayyum atanması üzerine CHP Genel …

feto-medya

FETÖ’nün terörist yazarlarına müebbet

Zaman yazarları hakkında 3’er kez ağırlaştırılmış hapis cezası istendi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü …

zaman1

FETÖ’nün ilk darbe mesajı

Zaman gazetesi iddianamesinde darbe mesajının FETÖ tabanına 2013’te Gezici ve polisin bir arada gösterildiği afişle …

2 Yorumlar

  1. Medya Donkişotları

    Rüşvet mi arıyorsun? ‘Gerekirse hakim kiralayın!’ sözlerinde rüşveti gördüm. Bu sözler rüşveti meşru araç olarak kullanın demek değil mi? Kim teklif ediyor? Fethulah Gülen Fethulah Gülen! Fethulah Gülen’e soruyorum; Hakim kiralamak nasıl oluyor? Biz gördük, görüyoruz. Bugüne kadar rüşvetle kaç tane hakim kiraladığınızı da açıklarsanız bu toplum olayları daha iyi değerlendirebilir.

  2. zaman gazetesi ve samanyolu yayın gurubuna besledigimiz güvene verdiğiğmiz emeklere yazıklar olsun. beklenmedik bir anda en hassas noktamızdan, en nazik yerimizden. ,sırtımızdan hançerlediniz. bir lokmasını sizinle paylaşan fakirin ekmeğinde gözünüz varmış. oysa o lokmasını Allahın rızasını almak için sizinle paylaşmıştı. o lokmayı mossad conilerine peşkeş çektiniz. okulları hiçe sayıp zengin ağaların atlarını yarıştırdığı yarış poligonuna dönüştürdüğünüz dersaneleri Milli Eğitimin önünü koydunuz. Yazıklar olsun… Yazıklar olsun… Yazıklar olsun…….

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir