Anasayfa / GENEL / Yüzsüz Aydın Doğan!
dogan-gunes

Yüzsüz Aydın Doğan!

Darbeci damarı kabaran Hürriyet “Karargâh rahatsız” başlıklı skandal haberini, dünkü sayısında savunmaya kalktı. Kaynaksız haber için “gazetecilik saikleriyle hareket edildi” derken, attığı başlığı ise savunamadı.

Darbe kışkırtıcılığı yaptığı manşetiyle önceki gün gündem olan Aydın Doğan’ın Hürriyet gazetesi, dün de birinci sayfasında o manşeti savunan bir açıklama yayımladı. Haberi yapan Hande Fırat’ın Orgeneral Hulusi Akar’a yönelik eleştiri ve suçlamaları Genelkurmay Başkanlığı İletişim Dairesi’ne sorduğu, aldığı yanıtları da gazetecilik ölçüleri içinde haberleştirdiği belirtildi.

O MANŞETİ SAVUNDU
Cumhuriyet gazetesinin 23 Mayıs 2003 tarihli “Genç subaylar tedirgin” başlıklı manşetini hatırlatan haberi ile gündeme gelen Hürriyet, tepkiler üzerine birinci sayfasından bir açıklama metni yayımlamak zorunda kaldı.

Doğan medyasına bir tepki daha

Açıklamada, darbe kışkırtıcılığı yapan manşeti savunan Doğan Grubu, haberin son zamanlarda Orgeneral Akar’a yöneltilen eleştirilere dönük yanıtları içerdiğini vurguladı. Söz konusu açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Hürriyet, bu haberde yalnızca gazetecilik saikleriyle hareket etmiştir. Gazetemizin Ankara Temsilcisi Hande Fırat, habercilik amacıyla Orgeneral Akar’a yönelik söz konusu eleştiri ve suçlamaları Genelkurmay Başkanlığı İletişim Dairesi’ne sormuş, aldığı yanıtları da yine gazetecilik ölçüleri içinde haberleştirmiştir.”

O BAŞLIĞI SAVUNAMADI
Hürriyet skandal başlıkla ilgili açıklama (yukarıda) yaptı. Ancak 28 Şubat’ın 20’nci yılında, cuntacıların darbe arifesinde kullanmayı çok sevdiği göndermelerle dolu “Karargâh rahatsız” ifadesini neden kullandığını bir türlü açıklayamadı.

-SABAH-

MEDYAGUNDEM

tsk2

TSK’ya darp kumpası

Hudut hattında yakalanan kaçaklara kötü muamele yapan askerlerin görüntülerinin yurt dışından servis edildiği belirlendi. Söz …

murat

Aydın Doğan’dan KK’nın FETÖ yürüyüşüne “yazar” hizmeti!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasına PKK, DHKP-C gibi terör örgütlerini alarak FETÖ için yaptığı …

arman6

Ayşe Arman’ı da kov Aydın Doğan!

İrfan Değirmenci’yi siyasi pozisyon aldığı için kovan Aydın Doğan aynı kural ihlali yapan Ayşe Arman’ı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir