Anasayfa / GENEL / YSK ve RTÜK’ten skandal bir karar daha!
ahaber

YSK ve RTÜK’ten skandal bir karar daha!

Radyo Televizyon Üst Kurulu ile Yüksek Seçim Kurulu, atv’nin ardından A Haber’e de “Başbakan’ı ekrana çıkardığı için ceza verdi… 17 Aralık darbe sürecindeki yayınlarıyla, Türkiye toplumuna tahakküm kurmak isteyenlerin hedefi olan A Haber, 5 defa yayın durdurma cezası aldı.


RTÜK ve Yüksek Seçim Kurulu yine çok ilginç bir karara imza attı..
atv’ye ‘Türkiye Cumhuriyeti Başbakanını canlı yayına çıkardığı için iki kez yayın durdurma cezası veren bu iki kuruluş, A Haber’e de ceza yağdırdı.
Erdoğan’ın mitinglerine ekranlarına taşıyan A Haber’e 5 defa yayın durdurma cezası verildi.
17 ve 25 Aralık 2013’te hükümete yönelik darbe girişimine karşı demokrasiden yana tavır alan ve seçim döneminde örnek yayınlar yapan A Haber’e verilen ceza ‘insafsız’ olarak değerlendirildi.
YSK, vatandaşlara çözüm sürecinin yarattığı iklimin sorulmasını, 17 ve 25 Aralık’taki kirli operasyona ilişkin sorular yöneltilmesine bile taktı ve A Haber’i “siyasi partiler arasında fırsat eşitliği ilkesini ihlal ettiği” iddiasıyla cezalandırdı.
Oysa bu yayınların hiçbirinin seçim dönemi yasakları ile ilgisi olmadığı gibi bir partinin politikalarının anlatılması da söz konusu değildi.

MEDYAGUNDEM

evlilik

Evlilik programları kaldırılmayacak ama…

Yayından kaldırılacağı konuşulan evlilik programları çocukların ekran başında olmadığı saat dilimlerinde yayınlanacak. Olağanüstü hal (OHAL) …

kemalk

YSK o iftiraların hesabını KK’dan soracak!

Yüksek Seçim Kurulu, son günlerde basına yansıyan Kurula yönelik söylemleri değerlendi. Toplantıda, referandum eleştirileri nedeniyle …

evlilik

Evlilik programlarına yasak yok yaptırım var

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) yetkilileri OHAL kapsamında 690 sayılı KHK ile evlilik programlarının …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir