Anasayfa / GENEL / YPG’li teröristler ABD’ye trip attı!
ypg

YPG’li teröristler ABD’ye trip attı!

YPG’li teröristler, ABD’nin Türkiye’nin saldırılarını durdurmaması halinde Rakka operasyonundan çekileceklerini söyledi.

ABD ordusu, Suriye’nin kuzeyinde Türkiye sınırına bu akşam üzeri zırhlı araçlar konuşlandırdı.

Ağır silahlarla donatılmış zırhlı araçların, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 3 gündür operasyon düzenlediği ve sınır hattının gerisinden Türkiye’ye saldıran terör örgütü YPG’i korumak için gönderildiği öğrenildi.

“SINIR HATTI BOYUNCA KONUŞLANDIRILIYOR”

Sputnik’in haberine göre, terör örgütü PKK’nın Suriye’deki uzantısı YPG kaynakları, ABD askerlerinin akşam saatlerinden itibaren konuşlandırdığı zırhlı araçlar sadece Tel Abyad sınırına değil, Kobani’den Kamışlı’ya kadar tüm sınır hattında kalkan oluşturduğunu açıkladı.

“RAKKA OPERASYONUNDAN ÇEKİLİRİZ”
Sputnik’e konuşan YPG’li terörist ise, örgütün bu son hamleyle ne kadar şımardığını açıkça ortaya koydu.

Terörist Türkiye’yi tehdit ederek; “Türkiye’nin bize saldırmasını önlemek için ABD’yle görüştük. ABD’ye, Türkiye’nin bir kez daha saldırması halinde Rakka operasyonunu durduracağımızı ve tüm gücümüzü sınıra kaydıracağımızı söyledik. Onlar da saldırıların kesilmesi için yoğun çaba sarf ettiklerini ifade ettiler.” dedi.

MEDYAGUNDEM

yunan

Krizin altından ABD çıktı

3 Temmuz 2017’de, Türk bandıralı ticaret gemisine Yunan Sahil Güvenlik botundan ateş açılmış, Yunan tarafı …

ypg

ABD’den teröristlere yeni isim

Terör örgütü YPG’ye ‘isim değiştirme’ tavsiyesinde bulunduklarını belirten ABD Özel Kuvvetler Komutanı Orgeneral Thomas, YPG’nin …

harita

AA’nın deşifresi Pentagon’u çıldırttı

ABD Savunma Bakanlığı, Anadolu Ajansı’nın Suriye’de konuşlu ABD askerlerinin yerlerini yayınlanmasına tepki gösterdi. Anadolu Ajansı, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir