Anasayfa / GENEL / Yine yalan yine Aydın Doğan!
yalan-hur

Yine yalan yine Aydın Doğan!

Maksatlı bir şekilde yalan haberlerle algı operasyonu yapan Aydın Doğan medyası bir skandala daha imza attı. Hürriyet Gazetesi’nin bugünkü manşetinde yer alan “Anne haklı çıktı”, “25 numaralı cesette büyük DNA skandalı” başlıklarıyla yayınlanan haber Adli Tıp Kurumu Başkanlığı tarafından yayınlandı.

Adli Tıp Kurumu’ndan yapılan açıklamada “Gaziantep’te 20 Ağustos 2016 tarihinde gerçekleşen terör saldırısındaki patlama sırasında yaşamını kaybeden vatandaşlarımızın kimlik tespit ve otopsi işlemleri Adli Tıp Kurumu Gaziantep Adli Tıp Şube Müdürlüğünde görevli meslektaşlarımız tarafından titizlikle yapılmış ve fiziksel kimliklendirme ile kimliği tespit edilemeyen cenazelerin DNA karşılaştırma işlemleri ise İstanbul Biyoloji İhtisas Dairesi’nce yürütülmüştür. Yapılan DNA karşılaştırma çalışmaları neticesinde habere konu 25 nolu cenazenin Emine Ayhan’ın çocuğu olduğu tespit edilmiştir.Ancak, ailenin fiziksel olarak çocuklarına benzetemediği ve çocukları olamayacağına dair şüphelerinin bildirilmesi üzerine çocuktan alınan yeni örnek ile anne ve babaya ait biyolojik örnekler gönderilmiş ve yapılan DNA karşılaştırma işlemleri tekrarlanmış, aynı sonuçlar alınmış, 25 nolu cenazenin Emine Ayhan ve M.Sıddık Ayhan’ın müşterek çocukları olduğu bir kez daha tespit edilmiştir.”ifadelerine yer verildi.

İDDİALAR GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR
Açıklamada “Ailenin ısrarla 25 nolu cenazeyi kabul etmemesi üzerine Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan görüşmeler neticesinde örneklerin yeniden alınarak başka bir laboratuarda analiz edilmesi kararına varılmış, Ankara Grup Başkanlığımızdan uzman ekip örnekleri bizzat almak üzere görevlendirilmiştir. Önceki raporlarımızda ailenin çocuğu olduğunu tespit ettiğimiz ve bildirdiğimiz 25 nolu cenazenin defnedildiği mezarda yapılan feth-i kabir işlemi sonrası alınan örnekler ile anne-babaya ait örneklerin Ankara Biyoloji İhtisas Dairesinde yapılan DNA karşılaştırma çalışmalarında da aynı sonuç elde edilmiş ve İstanbul Biyoloji İhtisas Dairesi’nin sonuçları teyid edilmiştir. Bahse konu haberlerde ifade edilenin aksine, feth-i kabir yapılan cenaze farklı bir cenaze olmayıp, Adli Tıp Kurumu tarafından ilk tespitlerde ailenin çocuğu olarak tespit edilen, ailenin ısrarla kabul etmemesi üzerine defnedilmiş olan 25 nolu cenazedir. Haberde iddia edildiği gibi “25 numaralı ceset Suriyeli bir çocuğa ait olabilir” iddiaları da gerçeği yansıtmamaktadır.”ifadeleri kullanıldı.

MEDYAGUNDEM

Cinayet azmettiricisi Hürriyet!

Hürriyet gazetesi ve Doğan Haber Ajansı’nın günlerdir Suriyeli mültecileri hedef gösteren yayınları, barbarca bir cinayetle …

hur2

Hürriyet’in Suriyeliler provokasyonu vahşeti getirdi

Türkiye bugün Sakarya’da yaşanan bir vahşete uyandı. Suriyeli hamile kadın, tecavüze uğradıktan sonra 10 aylık …

dogan

Vahşetin ortağı Doğan medyası

Sakarya’da 20 yaşındaki 9 aylık hamile Emani Al Rahmun’u kaçırıp tecavüz ettikten sonra vahşice katleden …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir