Anasayfa / GENEL / Yine Milliyet yine o muhabir yine provokasyon!
namik-milliyet1

Yine Milliyet yine o muhabir yine provokasyon!

MEDYAGÜNDEM- Yine o muhabir, yine Milliyet, yine çözüm sürecini sabote etme operasyonu… PKK, Lice’deki karakol protestosunda bir gencin ölümüne misilleme olarak Diyarbakır’da bir karakola düzenledikleri saldırıda bir askerin öldürüldüğünü iddia etti. Haber Diyarbakır Valiliği tarafından yalanlandı. Ancak Milliyet internet sitesi Namık Durukan imzasıyla “flaş haber” diyerek haberi hiçbir sorgulamaya gerek kalmadan manşetine çekti.

milliyet-pkk-durukan1

Son günlerde PKK içindeki bazı derin odakların da içinde yer aldığı provokatif eylemlerle sıkça karşılaşıldığı bir dönemde, Milliyet gazetesinin çözüm sürecine zarar verecek bu tarz haberlerin üzerine balıklama atlaması dikkat çekici.

“İmzalı zabıtları sızdırması”na da imza atan Namık Durukan’ın Milliyet’te her defasında böylesine çözüm sürecini sabote edecek provokasyona kalkışması tesadüf olmasa gerek.

namik-erdem-yavuz1

Bu arada PKK’ya yakın bir internet sitesinde yer alan Diyarbakır’ın Hani İlçesi’nde karakol baskınında bir askerin şehit olduğu iddiasına Vali Mustafa Kıraç, söz konusu iddiaları yalanlayarak, karakola ne saldırı düzenlendiğini ne de şehit verildiğini belirterek, “Saldırı ve şehit haberi yalandır” dedi. Hani İlçe Kaymakamı İsmail Şanlı ise yaptığı açıklamada, “Dün akşam saatlerinde Hani ilçesi Topçular Jandarma Karakol Komutanlığı’na uzak bir mesafeden taciz ateşi açıldı. Mermiler karakolu ulaşmadı. Olayda yaralı veya şehit yok. Bu tamamen asılsız bir haberdir” dedi.

Öte yandan askeri yetkililer de bu haberin yalan olduğunu açıkladı.

medyagundem.com 

MEDYAGUNDEM

kk2

KK ile PKK aynı yalanı söylüyor

PKK elebaşısı Mustafa Karasu ile Kılıçdaroğlu aynı ağızdan konuşarak 15 Temmuz’u değil, OHAL’in ilan edildiği …

basbaglar

Başbağlar katliamında FETÖ’nün rolü

Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyünde 5 Temmuz 1993 akşamı gelen terör örgütü mensupları, kadınları …

merkel

Almanya’dan “PKK bizi nasıl haraca bağladı” raporu

Almanya’da iç istihbarat servisi, PKK’nın Almanya’da topladığı paranın son 10 yılda iki kat arttığını bildirdi. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir