Anasayfa / GENEL / Yine Habertürk yine bir yalan vakası
yavuz-bingol-ht2

Yine Habertürk yine bir yalan vakası

MEDYAGÜNDEM- Yine Habertürk yine bir yalan haber vakası. Habertürk’ün magazin eki kaçıncı olduğunu artık saymakta zorlandığımız bir yalana daha imza attı.

Habertürk magazin ekinin sürmanşeti “Smyrna meydan meydan muharebesi” şeklindeydi. Haberde, Cihangir’deki Smyrna Cafe’de Yavuz Bingöl’ün oturduğu masayla yan masa arasında çıkan kavgada sandalyelerin havada uçuştuğu, biber gazı sıkıldığı iddia ediliyordu.

Haberde ayrıca, “Sandalyelerin havalarda uçuştuğu kavgayı araya girenler yatıştırdı. Ancak tokat yiyen bir kişi cebinden çıkardığı biber gazını sıkınca kafedekiler zor anlar yaşadı. Bu sırada Bingöl’ün, ‘Git o gazı polislere sık!‘ diye bağırdığı duyuldu.” denildi.

Ancak haber yalan çıktı. Bingöl Twitter hesabından Habertürk’e ağzını geleni söyledi.

“Vicdanınıza s..ım” diyen Bingöl şunları yazdı:

Ayrıca Bingöl konuyla ilgili basına şu açıklamayı yaptı:

“Geçen hafta yaşandı bu olay. Set çıkışı  Cihangir’de Smyra da oturuyorduk.  Sonra arka masaya 4 kişi oturdu. Bunlardan 3’ü Türk bir tanesi de turistti. Bir anda tartışmaya başladılar ne oluyor orada diye bakarken bir anda ortalık karıştı.  Bunlar  kendi aralarında kavga etmeye başlayınca turist olan genç  konuşmalarından anladığımız kadarıyla dayak yiyeceğini  anlayınca biber gazını çıkardı  ve ortalığa sıkmaya başladı. Masalar havada uçuştu  ve daha sonra garson arkadaşlar kavga edenleri dışarı çıkardı.

Olayın benimle uzaktan yakından alakası yoktur olayda adımızın geçmesinin tek sebebi sadece aynı anda mekanda bulunmamızdır. Ve bu kavganın benimle ilişkilendirilmiş olmasını anlamış değilim.”

MEDYAGUNDEM

ht3

Habertürk’ün ByLock haberi uydurma çıktı

Emniyet Genel Müdürlüğünce, “215 bin kişilik ByLock listesinin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına iletildiği”ne dair haberin, genel …

ht

O, Habertürk’e gelince, kanal birden FETÖ kanalına döndü

FETÖ’nün medya yapılanmasına yönelik, aralarında “fuatavni” hesabının kurucusu olduğu tespit edilen Said Sefa, Atilla Taş …

ciner

Ciner medyasında ByLock operasyonu

Fetullahçı terör örgütünün gizli haberleşme sistemi ByLock’a yönelik operasyonda sıra medyadaki uzantılarına geldi. Yapılan son …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir