Anasayfa / GENEL / Yine CHP’li belediye; şoförü de götürmüş!
hazinedar3

Yine CHP’li belediye; şoförü de götürmüş!

Beşiktaş Belediye Başkanı seçilince milyonlarca liralık villa alan Murat Hazinedar’ın eski şoförü de ihya olmuş. Ali Bağdatlı 150 bin TL ile şirket kurup, İstanbul’un boğazdaki en önemli gece kulüplerinden Sortie’ye ortak oldu.


Yolsuzluk skandallarıyla gözlerin üzerine çevrildiği Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar şoförünü de ihya etmiş. Ali Bağdatlı, son olarak ünlü eğlence mekânı Sortie’ye ortak olmuş.

Şişli eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün avukatı olan ve Beşiktaş Belediye Başkanlığı için aday gösterilip kazanan Murat Hazinedar’ın skandalları bitmiyor. Eş, dost, akraba kim varsa belediyede işe başlatan Hazinedar eski şoförünü de ihya etmiş. İddialara göre Hazinedar 2011 genel seçimlerinde Ordu’dan bağımsız milletvekili adayı oldu. O sıralarda şoförlüğünü Fatsa’dan yakın arkadaşı olan Ali Bağdatlı yaptı. Bağdatlı 2014 yerel seçimlerinde Murat Hazinedar’ın kontenjanından Beşiktaş Belediye Meclis Üyesi seçildi. Bu noktadan sonra Bağdatlı’nın yükselişi başladı.

DEĞERİ 10 MİLYON DOLAR

Ali Bağdatlı’nın Sortie’ye ortak olduğu da son olarak ortaya çıktı. Bağdatlı, 150 bin TL sermayeyle 21 Nisan 2015 yılında şirket kurdu. Denizerler Gıda Ticaret Anonim Şirketi adıyla kurulan şirketin adresi ise Ortaköy Mahallesi, Muallim Naci Caddesi. Numara 54. Bu adres Türkiye’nin en ünlü gece kulübü Sortie’ye ait. Sortie’nin adresi olan şirketin meslek grubu ise, restoran, yiyecek içeçek hizmetleri olarak belirtildi. İçerisinde 10’un üzerinde işletme olan eğlence mekânının değeri yaklaşık 10 milyon dolar. Şirketin ortağı ise Sortie’nin mevcut işletmecisi Varol Kaynar. Bağdatlı ve Kaynar, şirket kuruluşunda müştereken yönetim kurulu başkanı olarak yer alıyor.

PARTİ İÇİNDE TEPKİ YARATTI

3 bin 700 metrekare üzerine kurulan ve İstanbul’un en gözde mekânlarından birisi olan sosyetenin vazgeçilmezi Sortie’nin yüzde 50 ortağı olan Bağdatlı’nın kısa sürede yükselişi parti içerisinde de tartışma konusu oldu. Bağdatlı’nın Sortie’ye ortak olması Beşiktaş CHP İlçe Örgütü’nde eleştirilere neden oldu. Partililer ve meclis üyeleri, ‘Nereden buldun bu paraları’ deyince, Bağdatlı’nın, ‘Fazla üstüme gelmeyin. Ben taşıyıcı anneyim’ dediği iddia edildi.

BİR DE BALIK ÇİFTLİĞİ KURDU

Beşiktaş Belediyesi’nde meclis üyelerinden sorumlu meclis üyesi olan Bağdatlı’nın haricinde akrabası Devrim Bağdatlı da belediyenin imar müdürlüğünde memur olarak işe yerleşti. Bağdatlı’nın Sortie’ye ortak olduktan sonra Yalova’da balık çiftliği kurduğu da öğrenildi.

(Akşam)

MEDYAGUNDEM

hazinedar

CHP’li Beşiktaş Belediye Başkanı’na FETÖ soruşturması

FETÖ soruşturması kapsamında CHP’li Murat Hazinedar’a yurt dışına çıkış yasağı getirildi. Fetullahçı Terör Örgütü’nün 15 …

hur-logo

Hürriyet yazarı şaşırttı CHP’ye hırsız dedi!

Hürriyet’in en “militan” yazarlarından Gezici, Erdoğan ve Ak Parti düşmanlığı tescilli ismi Melis Alphan’dan şoke …

hazinedarfetos

CHP’li belediye başkanı Fetoş’un hizmetkarı çıktı!

CHP’li Beşiktaş Belediye Başkanı Hazinedar, 17/25 Aralık sonrası paralel yapı iftarına katılıp, “Hizmet edenlere el …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir