Anasayfa / GENEL / Yılmaz Özdil hırsız çıktı; o gazetecinin kitabını bakın nasıl çaldı?
burakbi5

Yılmaz Özdil hırsız çıktı; o gazetecinin kitabını bakın nasıl çaldı?

Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, dünkü köşesinde yer alan hikayeyi “Babamı Beklerken” isimli kitaptan intihal yapmış.


MEDYAGUNDEM.COM- Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, gazetenin dünkü sayısında yer alan “Hulusi bey” başlıklı yazısının, intihal olduğu ortaya çıktı. Yazarın, makalesinin büyük bölümünü 2013 yılında yayınlanan Vatan Gazetesi eski İstihbarat ve Haber Araştırma Servisi Müdürü Burak Bilge’nin “Babamı Beklerken” isimli kitabından birebir kopyalandığı, ve söz konusu makalede herhangi bir kaynak da gösterilmediği belirlendi. Üstelik söz konusu hikaye, 15 Haziran 2013 tarihli Vatan Gazetesi’nde de geniş şekilde yer bulmuştu.

Özdil’in kaynak göstermeden kitabındaki öyküyü paylaşması sonrasında açıklama yapan Bilge, “Yılmaz Özdil yine kitabımızdaki bir öyküyü hiçbir kaynak göstermeden aynen kendi yazısı gibi yayınlamış. Üstelik bunu ilk kez de yapmıyor. Türkiye’nin “saygın” yazarlarının dahi emek hırsızlığı yapması ne üzücü…” dedi.

burakbi1 burakbi2 burakbi3 burakbi4 burakbi5

MEDYAGUNDEM

ozdil

Özdil KK’yı bitirdi; FETÖ’cülerle adalet aranmaz

Sözcü yazarı, FETÖ’den tutuklanan Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasını bahane ederek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı …

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2015-11-05 08:02:15Z | http://piczard.com | http://codecarvings.comÿ':W

KK’ya “hain” dedi

Katıldığı bütün seçimlerde kaybeden CHP Lideri’ni hedef alan Yılmaz Özdil, partililerin geri zekalı yerine konduğunu …

arena

Bu utanç da sana yeter Saadet!

16 Nisan referandumunda hayır cephesinde birleşen Saadet ve CHP kitleleri arasından bu aralar su sızmıyor. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir