Anasayfa / GENEL / Yılın medya sazanları
ilicak-mengi

Yılın medya sazanları

MEDYAGÜNDEM- Telefonla arayıp, “TRT Okul’un anketinde 15 bin üniversiteli öğrenci sizi en beğenilen yazar seçti” demişler. Güya Nazlı Ilıcak da hemen itiraz etmiş. Meğer üç kişi üzerinden anket yapılmış.  Nazlı Ilıcak, Ruhat Mengi ve Yazgülü Aldoğan’ın isimleri sorulmuş. Ilıcak da bugünkü yazısında, itiraz ettiğini açıklamasına rağmen, TRT Okul çekimine gittiğini yazmış.

Yapımcı şirket telefonla aynı numarayı Ruhat Mengi’ye de yapmış. “Yüzde 70’le birincisiniz” demişler. Mengi’nin bu çakma anketten yola çıkarak kendisini nasıl rezil ettiğini uzun uzun  anlatmış Ilıcak.

“Böyle anket mi olur? Çekiminize de gelmiyorum” diyeceği yerde, anket sahtekarlığına rağmen o programa giden uyanık Ilıcak, kendisini Mengi’den ayırmak için “Tabii ki bundan hiç kimseye bahsetmedim. Çünkü 3 kişi arasında yapılan bir anketi önemsemedim.” diye yazmış. Oysa Ilıcak’ o çekime gitmseydi, bugünkü yazısının bir anlamı olacaktı.

“Bir nevi dolandırıcılık gibi bir şey. Ben de tuzağa düştüm ama, komik duruma düşmedim. Zira bu bilgiyi kimseyle paylaşmadım.” itirafında da bulunan Ilıcak, Ruhat Mengi’nin medya mahallesinde fıkralık hale düştüğünü yazarak, kendi zavallılığını örtme çabasına girmiş.

Ilıcak’ın bugünkü yazısı “Sen daha fazla rezil oldun, ben olmadım” tadında sidik yarışından öte bir şey olmamış. Oysa Mengi de Ilıcak da rezaletin parçası olmuş. Ilıcak’ın yaptığı  ise acımasızca Mengi’nin kafasına basıp son bir hamleyle kendini bataklıktan çıkarma uyanıklığından başka bir şey olmamış.

İşte Ilıcak’ın yazısı:

—————————————————————————————————————–

Ruhat Mengi’nin birinciliği!!!

Yazın son günleriydi. Telefonum çaldı. Ahizenin öbür ucundaki ses “TRT Okul’un anketinde 15 bin üniversiteli öğrenci sizi en beğenilen yazar seçti” dedi. Ben hemen itiraz ettim. “Nerede bu anket, nasıl yapıldı? Üniversiteler arasında en beğenilen yazar seçilmem pek inandırıcı gelmedi” cevabını verdim. Onlar sadece 3 kişinin adının sorulduğunu, Ruhat Mengi ve Yazgülü Aldoğan’a göre talebelerin beni tercih ettiğini belirtince inandım. “Madem böyle bir durum var” diye düşünerek, TRT Okul çekimine gittim. Tabii ki bundan hiç kimseye bahsetmedim. Çünkü 3 kişi arasında yapılan bir anketi önemsemedim. Meğer, Ruhat Mengi’ye de aynı şeyi söylemişler, “Yüzde 70’le birincisin”demişler. O da bunu Vatan gazetesinde bir haber olarak yayınlatmış. 19 Eylül tarihli Vatan gazetesi, “15 bin üniversiteli Ruhat Mengi dedi” başlığıyla çıktı. Aynı yazıda, benim % 20’de kaldığım belirtiliyor. Ve tabii, ankette sadece 3 kişinin yarıştırıldığından hiç söz edilmiyor.
Ertesi gün Ruhat Mengi, üniversitelilere bir teşekkür yazısı kaleme aldı. “Kendimi hep üniversiteli gibi hissederim. Bu yüzden herhalde bana oy vermişler”mealinde cümleler yazdı. Konu, gazeteye aksedince TRT’nin haberi oldu ve bir açıklama yaptı: “Böyle bir anket düzenlenmemiştir. Yapımcı kuruluşun, kişilerin programa katılmasını sağlamak amacıyla herkese ‘Anket yaptık sizi birinci seçtiler’ dediği anlaşılmıştır.”
Bir nevi dolandırıcılık gibi bir şey. Ben de tuzağa düştüm ama, komik duruma düşmedim. Zira bu bilgiyi kimseyle paylaşmadım.
TRT, yalanı tezgâhlayan yapımcı kuruluşun TRT’deki işine son verdi. Maalesef, Ruhat Mengi’nin hayalleri de, medya mahallesinde anlatılacak bir fıkraya dönüştü.

—————————————————————————————————————————

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

nazli

Ilıcak’tan FETÖ’nün yalan ve inkar taktiği

FETÖ için aklayıcı kitaplar yazan Nazlı Ilıcak bugün mahkemede neredeyse kendi varlığını inkar etti. İşte …

nazli

Sözcü’nün FETÖ’cü işbirlikçileri

Sözcü Gazetesi’nin FETÖ/PDY ile iltisaklı şirketlerle mali ilişkisi ortaya çıktı. Sözcü’nün FETÖ kurmaylarından Alaaddin Kaya’nın …

feto-medya

FETÖ’nün medyadaki teröristlerine 3’er kez müebbet

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimini önceden bildikleri ve bu konuda çağrışım yapan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir